Poloneza czas zacząć

Sezon studniówkowy w wielkim stylu otworzyli w tym roku maturzyści z lubelskiego Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki. Na balu w ubiegłą sobotę w „Dworku Arkadia” w Piotrowicach bawiły się cztery klasy maturalne. Bal dość nietypowy, bo w święto Trzech Króli, ale zabawa była huczna i udana.


Prawdziwy studniówkowy wysyp zacznie się w następnym tygodniu, gdy 13 stycznia na studniówkę ruszą m.in. maturzyści z I LO im. Stanisława Staszica, którzy bawić się będą w hotelu „Luxor”, VI LO im Hugona Kołłątaja („Dworek Arkadia”) i Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie: uczniowie XV LO i Technikum Ekonomiczno-Handlowego swoją studniówkę będą mieli w hotelu „In Between” w Panieńszczyźnie. Średni koszt balu to około 350 złotych od pary. Do tego dochodzi koszt fryzury, sukienki lub garnituru, nowych butów czy profesjonalnego makijażu. Jak co roku uczniowie nie oszczędzają, by w tym wyjątkowym dniu wyglądać jak najlepiej. Niektórzy dodatkowo pracują nad dekoracjami sali, tak jak uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida czy XXI LO im. św. Stanisława Kostki, którzy swoją studniówkę tradycyjnie będą mieli w szkole. W zeszłym roku uczniowie „plastyka” bawili się w klimacie lat 60-tych, a co roku tematyka balu jest inna. Studniówkowy sezon zakończy się na początku lutego – 10 lutego na bal wybiorą się maturzyści z III LO im. Unii Lubelskiej i XXIII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, którzy również bawić się będą w hotelu „In Between”.
To ostatnia chwila zabawy przed czekającym ich egzaminem maturalnym, który w tym roku rozpocznie się 4 maja i potrwa do 25 maja. (EM.K.)