Połowa Brzegowej zaniepokojona

Mieszkańcy południowej części ulicy Brzegowej w Świdniku z wytęsknieniem czekają na remont swojej ulicy. – Ostatnio z drugiej strony Brzegowej zainstalowano latarnie. Bardzo się cieszymy i czekamy, aż one pojawią się i u nas. Czekamy również na obiecaną przebudowę. Miasto zapewnia, że wykonawca przystąpi do prac tak szybko, jak się da.
Mieszkańcy południowej części Brzegowej w Świdniku od kilku lat czekają na remont swojej ulicy.


– Droga, przy której mieszkamy, to żużlówka. Kiedy Brzegowa była budowana, powiat świdnicki, który był wówczas właścicielem drogi, nie zrobił naszego odcinka dlatego, że przez Specjalną Strefę Ekonomiczną w Lublinie do mieszczącej się u nas bazy budowy obwodnicy Lublina jeździły ciężkie samochody. Obwodnica już dawno została oddana do użytku, a nasz odcinek dalej jest w kiepskim stanie. W tym roku miasto, które od kilku lat jest właścicielem tej drogi, znalazło pieniądze na jej poprawienie. Wiemy, że remont będzie, ale zastanawiamy się kiedy. Wiadomo, że chcielibyśmy, aby odbył się jak najszybciej – mówią mieszkańcy Brzegowej.

Niedokończony odcinek żużlówki uprzykrza im życie. O tej porze roku najbardziej uciążliwy jest pył z ulicy, który osiada na ogrodzeniach, roślinach, oknach i elewacjach domów.

Urzędnicy tłumaczą, że zależy im, aby prace remontowe ruszyły jak najszybciej, choć trudno im wskazać konkretną datę ich rozpoczęcia. Już maju ratusz rozstrzygnął przetarg na to zadanie. Wygrało go przedsiębiorstwo Usługi Transportowe i Roboty Ziemne – Ryszard Kozak z Jackowa, proponując kwotę 350 tys. zł.

– Remont ul. Brzegowej został zgłoszony w starostwie powiatowym. Niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia wykonawca przystąpi do pracy – informuje Karol Łukasik, rzecznik prasowy UM Świdnik. (w)