Polowania zbiorowe

Polowania zbiorowe przeprowadzono m.in. w kołach: „Bażant”, „Przepiórka”, „Ponowa” i „Sokół”.

Polowanie hubertowskie w KŁ nr 70„Sokół” w Sosnowicy

Coroczną tradycją związaną z polowaniem hubertowskim w KŁ nr 70 „Sokół” w Sosnowicy jest msza św. odprawiana przed rozpoczęciem łowów. W bieżącym roku msza św. celebrowana była w kwaterze myśliwskiej koła w intencji myśliwych i ich rodzin. Po mszy przeprowadzona została uroczysta ceremonia pasowania nowych członków koła. Uroczystości uświetnione były obecnością pocztu sztandarowego oraz sygnałami łowieckimi.

Murem za mundurem

Koło Łowieckie nr 50 „Cietrzew” w Dubecznie wraz z Kołem Łowieckim nr 48 „Ponowa” we Włodawie włączyły się do akcji „Murem za polskim mundurem”. W ramach wdzięczności za trud i poświęcenie służb mundurowych, chroniących polską granicę przed napływem nielegalnych migrantów, 4 grudnia przekazali żołnierzom wyroby z dziczyzny.

Myśliwska paczka

Myśliwska paczka to ogólnopolska akcja prowadzona przez myśliwych, mająca na celu wsparcie przede wszystkim domów dziecka, domów samotnej matki, domów opieki a także osób i rodzin, które pomocy potrzebują. Koło Łowieckie nr 82 „Dubelt” w Chełmie przekazało dary dla Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Dorohusku. Koło Łowieckie nr 50 „Cietrzew” w Dubecznie wraz z Kołem Łowieckim nr 48 „Ponowa” we Włodawie przekazały Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej we Włodawie sprzęt elektrotechniczny oraz wyroby z dziczyzny. Koło Łowieckie nr 86 „Szpak” w Woli Uhruskiej przekazało potrzebującym opał na zimę.

Raport

W ramach działań mających na celu zwalczanie i zapobieganie rozprzestrzenianiu się ASF w V tygodniu akcji odbyły się 23 polowania zbiorowe z udziałem 300 myśliwych, 150 naganiaczy, podkładaczy i przy udziale 21 psów. Pozyskano 9 dzików. Padłych sztuk dzików lub ich szczątków nie znaleziono. Ogółem w sezonie polowań zbiorowych odbyło się 118 polowań zbiorowych z udziałem 1529 myśliwych, 556 naganiaczy i podkładaczy oraz 132 psów. Pozyskano 31 dzików, sztuk padłych nie stwierdzono. (m)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here