Polowanie hubertowskie w Cietrzewiu

(6 listopada) W Kole Łowieckim nr 50 „Cietrzew” w Dubecznie odbyło się uroczyste polowanie hubertowskie. Polowano na terenie obwodu łowieckiego nr 110 w dwóch grupach. Łącznie w polowaniu uczestniczyło dwudziestu ośmiu myśliwych w tym jedna Diana. Pozyskano dwa jelenie (byka i cielaka) oraz lisa. Królem polowania został Sylwester Grzybowski, który pozyskał jelenie, a Wicekrólem został Zbigniew Mazurkiewicz, który pozyskał lisa. Królem pudlarzy został Józef Murgała.

Zagospodarowanie obwodów

(10 listopada) Członkowie Koła Łowieckiego nr 50 „Cietrzew” w Dubecznie wyremontowali magazyno-paśnik na terenie obwodu łowieckiego nr 110. Wymienili pokrycie dachu, zastępując eternit blachodachówką.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

(11 listopada) Delegacja myśliwych okręgu chełmskiego uczestniczyła w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Chełmie a delegacja myśliwych członków Koła Łowieckiego nr 82 „Dubelt” w Chełmie wzięła udział w uroczystościach w Dorohusku.

Polowanie integracyjne

(13 listopada) Zorganizowano polowanie integracyjne członków KŁ nr 67 „Krogulec” w Lublinie i KŁ nr 82 „Dubelt” w Chełmie. Cześć polowania (trzy pędzenia) zorganizowano w obwodzie łowieckim nr 185 a część w obwodzie łowieckim nr 184. W przerwie łowów podano poczęstunek zorganizowany przez myśliwych z „Dubelta” w Gałęzowie. Na koniec odbyła się biesiada w domku myśliwskim „Krogulca” w Stanisławowie.

Okręgowe obchody dnia św. Huberta

(13 listopada) W ramach okręgowych obchodów dnia św. Huberta w Sanktuarium św. Antoniego w Chełmie odprawiona została msza św. w intencji myśliwych, członków ich rodzin oraz za zamarłych kolegów-myśliwych. Mszę św. w koncelebrze odprawił ks. Franciszek Kamiński, kapelan myśliwych okręgu Chełm.

Tygodniowy raport w związku z ASF

W ramach działań mających na celu zwalczanie i zapobieganie rozprzestrzenianiu się ASF w II tygodniu listopada na terenie okręgu chełmskiego odbyło się 19 polowań zbiorowych z udziałem 241 myśliwych, 67 naganiaczy i podkładaczy psów, przy udziale 26 psów. Nie pozyskano dzików. Padłych sztuk dzików lub ich szczątków nie znaleziono. (m)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here