Polski Kopciuszek ofiarą oszustwa na Willa Smitha

Prawdziwy Will Smith z żoną Jadą wg mediów plotkarskich już nie są tak szczęśliwi

Gdy młoda, atrakcyjna kobieta zgłosiła się przed tygodniem do III Komisariatu Policji w Lublinie, żaden z funkcjonariuszy nie sądził, że będzie mówiła o niej cała Polska. A teraz policjanci oglądają i analizują jej wideoczaty z wielką gwiazdą Hollywood, Willem Smithem, sławnym amerykańskim aktorem, producentem filmowym, raperem, dwukrotnie nominowanym do Oskara, czterokrotnie do Złotych Globów, zdobywcy kilku statuetek Grammy, mega przystojnym facetem – a właściwie z oszustem, który za tego sławnego artystę się podawał.

– Pokrzywdzona, 35-letnia kobieta spod Chełma, oświadczyła funkcjonariuszom, że na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę podającego się za znanego amerykańskiego aktora. Rozmowy polegały przede wszystkim na wymianie wiadomości w jednym z komunikatorów. Ale były też przypadki, że nawiązywane były połączenia wideo, podczas których kobieta rozpoznała w swoim rozmówcy gwiazdora. Dzięki temu zaufała mężczyźnie, a ten mógł pozwolić sobie na realizację prawdziwych zamiarów – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Polka lubiła zaglądać na profile internetowe różnych celebrytów. Jakież było jej zdziwienie, gdy jakiś czas temu odezwał się do niej „przystojniak z Hollywood”. „Aktor” nawiązywał konwersację z atrakcyjną 35-latką i wkrótce oczarował ją swoim wdziękiem. Ich internetowe spotkania doprowadziły do tego, że „aktor” zaczął zwierzać się kobiecie ze swoich kłopotów. Jego małżeństwo przeżywało kryzys, po tym, gdy „żona” Jada Pinkett Smith, z którą „ma” trójkę dzieci, po 23 latach małżeństwa wyznała w programie telewizyjnym, że zdradzała „go” ze znanym raperem. Ten wątek utwierdził kobietę w przekonaniu, że ma do czynienia z Willem Smithem, tym bardziej, że prowadziła z nim wideo rozmowy. Szokiem dla niej było, że „aktor” zamierza sobie z nią ułożyć przyszłe życie. Powiedział, że chciałby przenieść do Polski część swojego majątku, żeby zabezpieczyć go przed podziałem rozwodowym.

– Fałszywy aktor w pewnym momencie oznajmił, że upoważnia 35-latkę do odbioru paczki z zawartością diamentów o wartości 6 mln dolarów, 3 mln dolarów w gotówce oraz dokumentów rozwodowych. W tym celu musiała jedynie wnieść opłaty, by uzyskać certyfikat upoważniający ją do odbioru kosztowności oraz zapłacić cło – dodaje komisarz Kamil Gołębiowski.

Łącznie kobieta została poproszona o przelanie na wskazane rachunki ponad 12 tysięcy dolarów. Po dokonaniu transakcji 35-latka zauważyła, że jej znajomy zaczął unikać kontaktu, by w ostateczności całkowicie przerwać znajomość. Lubelscy policjanci ustalają prawdziwą tożsamość sprawcy tego przestępstwa. Jednocześnie apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Śledczy nie wykluczają, że „Will Smith” mógł zaatakować w ten sam sposób w wielu krajach. i

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here