Pomagają z całych sił

Przez cały rok pomagali innym: zbierali pieniądze, organizowali kiermasze, prowadzili zbiórki dla bezdomnych zwierząt. Na początku stycznia uczniowie z Gimnazjum nr 3 zostali wyróżnieni za swoją działalność na Gali Darczyńców lubelskiej Caritas.
Dla członków Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 3 nie ma rzeczy trudnych. W święto Trzech Króli uczniowie z „trójki” przyszli na orszak z puszkami. Chcieli w ten sposób pomóc Izie Wlizło, niepełnosprawnej studentce ze Świdnika, która zbiera pieniądze na nowy wózek inwalidzki.
Ale podobnych akcji członkowie SK Caritas mają na koncie o wiele więcej. Przed świętami zaangażowali się w zbiórkę darów dla rodaków ze Wschodu. Dzięki ich pomocy paczki wypchane produktami żywnościowymi, słodyczami i chemią gospodarczą pojechały na Białoruś. Przedstawicieli koła nie zabrakło również podczas ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W szkole wiele razy w ciągu roku odbywają się kiermasze i zbiórki. Uzyskane w ten sposób pieniądze oczywiście trafiają do potrzebujących. Uczniowie pamiętają również o bezdomnych zwierzętach. Nad działalnością koła czuwa Katarzyna Pryputniewicz, nauczycielka języka niemieckiego w Gimnazjum nr 3.

Różnorodne akcje i pracę uczniów oraz ich opiekunkę docenili przedstawiciele Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Podczas styczniowej Gali Dobroczynności tradycyjnie już zostali uhonorowani darczyńcy organizacji. W kategorii „Wspólnota Caritas” nagrodę zdobyło właśnie Szkolne Koło Caritas Gimnazjum nr 3 w Świdniku.
– To bardzo cenne wyróżnienie dla całej szkoły – mówi Tomasz Szydło, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Świdniku tym bardziej, że w akcje Szkolnego Koła Caritas jest zaangażowanych ponad stu uczniów. (kal)