Pomagają niedowidzącej dziewczynce

6-letnia Zuzia Marzec, bohaterka drugiego Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Fajsławice, może już uczyć się pisać i czytać. Niedowidząca dziewczynka otrzymała specjalną maszynę do pisania.

Zuzia Marzec z gminy Fajsławice urodziła się z hipoplazją nerwów wzrokowych oraz siatkówki. Z powodu dużej wady wzroku dziewczynka nie jest w stanie uczyć się pisma w czarnodruku i czytania. W codziennym funkcjonowaniu stale potrzebuje pomocy i opieki rodziców lub osoby dorosłej. Od urodzenia i zdiagnozowania wady jest regularnie rehabilitowana przez wyspecjalizowaną kadrę tyflopedagogów.

Od 3. roku życia jest codziennie dowożona do przedszkola specjalnego. Dziewczynka w tym roku rozpoczęła naukę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie w klasie zerowej. By jej pomóc gmina Fajsławice zorganizowała charytatywny turniej piłki nożnej oldbojów o puchar wójta Janusza Pędzisza.

– Podczas imprezy zbieraliśmy fundusze na zakup specjalnej maszyny brajlowskiej dla Zuzi – mówi Aleksandra Granat z urzędu gminy Fajsławice. – Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać ponad 20 tys. zł, które pozwoliły rodzicom 6-latki nie tylko zakupić maszynę, ale również kontynuować systematyczną rehabilitację dziewczynki. Zuzi życzymy zdrowia i wytrwałości w rozwoju edukacyjnym – dodaje. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here