Pomaganie mają w naturze

Lubelski Herbapol i jego załoga po raz kolejny dowiedli, że pomaganie mają w naturze. W ramach wolontariatu pracownicy wykonali remont pomieszczeń Przedszkola Integracyjnego nr 5 w Świdniku, a spółka sfinansowała także zakup sprzętu i materiałów niezbędnych do wykonania renowacji pomieszczeń sal dydaktycznych oraz holu na piętrze budynku, a dodatkowo przygotowała i przekazała „wyprawkę”, składającą się z niemal ćwierć tony produktów.

Wspieranie lokalnej społeczności w rejonach, w których działają oddziały Herbapolu, to jedna z wizytówek tej firmy. Ta pomoc przybiera różne formy – obejmuje zarówno długoterminowe programy, jak i doraźne akcje, stanowiące odpowiedź na pojawiające się potrzeby. Co ważne, te działania są nie tylko wpisane w strategię firmy, ale i podejmowane oraz realizowane w ramach pracowniczego wolontariatu.

Całkiem niedawno ochotnicy z lubelskiego zakładu Herbapol podjęli się przeprowadzenia remontu Przedszkola Integracyjnego nr 5 w Świdniku. Zrealizowali wszystkie prace przygotowawcze i malarskie. W akcję zaangażowali się także partnerzy techniczni Herbapolu-Lublin: firma „Asel-Instal” oraz firma „Alfa Lider”.

– Nasi pracownicy to nie tylko wspaniali fachowcy, ale też osoby o dużej wrażliwości społecznej i chęci niesienia pomocy – podkreśla Evangelos Evangelou, prezes zarządu Herbapol-Lublin S.A. – Całą akcję remontową prowadzili w swoim czasie wolnym, w pełni angażując się w te działania. Ich postawa to dla nas prawdziwy powód do dumy. Cieszę się, że idee społecznej odpowiedzialności, którymi kieruje się nasza firma, są wcielane w życie także w takich pracowniczych akcjach.

Na tym nie koniec. Dodatkowo firma Herbapol-Lublin dostarczyła do świdnickiego przedszkola niemal ćwierć tony wysokiej jakości produktów żywnościowych, w postaci herbatek owocowych, herbat czarnych oraz dżemów.

– Chcę serdecznie podziękować zarówno firmie Herbapol-Lublin, jak i zaangażowanym w tę akcję pracownikom – mówi Kinga Sobiesiak, dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 5 w Świdniku. – Uczęszczające do naszej placówki dzieci mogą korzystać z zajęć w pięknie odnowionej przestrzeni sal dydaktycznych i holu, co podnosi zarówno efektywność edukacji, jak i komfort ich odpoczynku. A produkty, które otrzymaliśmy będą doskonałym wzbogaceniem naszego planu żywnościowego. (opr. w)