Pomaszeruj po zdrowie

Udział w Marszu jest bezpłatny, a jego uczestnikami mogą być wszyscy miłośnicy Nordick Walking

Fundacja Ogrody Kultury Bez Barier zaprasza miłośników Nordick Walking w każdym wieku w najbliższą sobotę, 1 października, na godz. 10 do lasu Rejkowizna na „Marsz dla zdrowia”.


– Marsz ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz Lasów Państwowych jako naturalnego środowiska przystosowanego do uprawiania Nordic Walking. W ramach projektu zostanie wytyczona trasa do NW, przy której pojawią się też tablice informujące o prawidłowej technice NW i walorach prozdrowotnych wynikających z uprawiania tej dyscypliny – mówi Aneta Komsta z Fundacji Ogrody Kultury. – Marsz poprzedzi przeprowadzona przez nas wspólnie z Nadleśnictwem Świdnik i wolontariuszami ze świdnickich szkół akcja sprzątania lasu oraz wytyczenia trasy.

By wziąć udział w Marszu należy pobrać z profilu Fundacji na FB kartę zgłoszeń i podpisaną w formie skanu lub zdjęcia odesłać na adres e-mail: ogrodykulturyinfo@gmail.com albo zarejestrować się w dniu wydarzenia, od godz. 9 w biurze organizacyjnym zlokalizowanym w miejscu startu marszu, przy głównym wejściu do lasu Rejkowizna w Świdniku od ul. Dworcowej, gdzie o godz. 10 rozpocznie się przedstartowa rozgrzewka.

Udział w Marszu jest bezpłatny, a jego uczestnikami mogą być wszyscy miłośnicy NW. Po przejściu trasy planowane jest ognisko z pieczeniem ziemniaków i kiełbasek. Szczegóły na www.facebook.com/Fundacja-ogrody-kultury-bez-barier-100746192727251.
RD