Pomnik Misia Wojtka stanął w przedszkolnym ogrodzie

W ubiegły wtorek, 21 czerwca, figura upamiętniającą niedźwiedzia Wojtka, stanęła w przedszkolnym ogrodzie, w miejscu nazwanym Zakątkiem Patrona

W 2018 roku Przedszkolu nr 4 w Świdniku nadano imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. Od tamtej pory przedszkolna społeczność cyklicznie świętuje dzień patrona. W tym roku obchody miały wyjątkowy charakter, bo odsłonięto figurę upamiętniającą niezwykłego niedźwiadka.


Figurę upamiętniającą Wojtka, niedźwiedzia syryjskiego, który z Armią Andersa przeszedł cały szlak z Syrii do Europy, uczestniczył m.in. w Bitwie pod Monte Cassino i był ulubieńcem polskich żołnierzy, odsłonięto w ubiegły wtorek, 21 czerwca. Stanęła w przedszkolnym ogrodzie, w miejscu nazwanym Zakątkiem Patrona. Zaprojektował i wykonał ją Krzysztof Kijewski, artysta-rzeźbiarz, a kamień na posąg ufundował jeden z rodziców.

Jeszcze przed odsłonięciem figury przedszkolna społeczność zaprosiła swoich gości na niezwykłą „Lekcję historii” autorstwa Anny Bryk, nauczycielki placówki. W inscenizacji oprócz przedszkolaków wzięli udział absolwenci przedszkola oraz rodzice. W przyszłości Zakątek Patrona ma stać się miejscem zajęć edukacyjnych dla przedszkolaków, kształtujących postawy patriotyczne i tożsamość narodową, ale również przestrzenią służącą do rekreacji, odpoczynku i zadumy. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here