Pomocy! Człowiek jest nieprzytomny!

Zanim przyjedzie karetka, trzeba udzielić poszkodowanemu mu pomocy. O tym jak to zrobić, doskonale wiedzą uczniowie, którzy wzięli udział w drugiej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy „Ratujemy i uczymy ratować”.


(22 listopada) Uczniowie w SP nr 4 w Chełmie najpierw zmierzyli się z testem wiedzy o udzielaniu pomocy, a później stanęli przed zadaniami praktycznymi. Musieli m.in. uratować nieprzytomnego mężczyznę i niemowlaka, który się zadławił. Ich poczynania oceniali: Marek Kujawa z Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Kamil Kociubiński ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie i pielęgniarka Grażyna Sokołowska.

A oto wyniki. Pierwsze miejsce zajęła SP nr 4 w Chełmie w składzie Martyna Łapińska, Martyna Szychulec i Aleksandra Wierzchoń pod opieką nauczycielki Marzeny Drozdy, drugie wywalczyła SP nr 7 w składzie Karolina Gaćkowska, Milena Siatka, Agata Kuźma i Radosław Świderski, nauczyciel – Agnieszka Szczablewska, a trzecie przypadło SP nr 8 w składzie Julita Kiryk, Aleksandra Dziaduszyńska i Aleksandra Zienkiewicz, nauczyciel: Ewa Karpiuk-Koleniec.

Organizatorami konkursu byli Waldemar Kozłowski, Edyta Rudnik-Taras i Agata Farian. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here