Pomokną do wiosny

Na razie na przystanku przy al. Armii Krajowej pozostanie goły słupek

Mieszkańcy os. Wschód korzystający z komunikacji miejskiej, chcieliby, aby przy al. Armii Krajowej ustawiono wiatę przystankową. Miasto nie mówi nie, ale na jej montaż trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.


O montaż wiaty przystankowej przy al. Armii Krajowej (Przystanek Armii Krajowej 02 w stronę Lublina) zwrócił się do władz miasta Marcin Magier (klub radnych burmistrza). Jak tłumaczy, o interwencję w tej sprawie poprosili go mieszkańcy os. Wschód.

– Wiele osób korzysta z tego przystanku podczas codziennej podróży linią 35 do pracy, szkoły czy na zakupy. Niestety, ale brak wiaty sprawia, że podróżni narażeni są na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych – mówi radny i wskazuje, że brak wiaty i ławki jest szczególnie uciążliwy dla osób starszych, które nie mogą usiąść czekając na przyjazd autobusu.

Miasto zamierza zrealizować ten wniosek, ale na pewno już nie w tym roku.

– W związku z długimi terminami realizacji oraz brakiem zabezpieczonych środków na montaż wiaty przystankowej przy ul. Armii Krajowej na ten rok, postaramy się zrealizować to zadanie w 2022 r. – poinformował Urząd Miasta Świdnik. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here