Pomóżmy Amelce wygrać z chorobą

Amelkę czeka długie, kosztowne leczenie

W najbliższą niedzielę, 15 kwietnia, w Zespole Szkół w Biskupicach odbędzie się charytatywny koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie 5-miesięcznej Amelki.


– Amelka ma ledwie 5 miesięcy i choruje na naczyniakowatość jelit, przez co ciągle dochodzi u niej do krwawień z układu pokarmowego. Dziewczynka cierpi również na zaburzenia odżywiania. Jej organizm przestaje tolerować leki, podawane żelazo, witaminy i składniki odżywcze. Szpitalne sale to – jak dotąd – jedyny świat, który zna – mówi Emilia Wrońska, mama dziewczynki.
Dzięki lekarstwom na razie udało się opanować krwawienia, ale to rozwiązanie „na chwilę”. Jeśli lekarzom w Warszawie nie uda się pomóc Amelce, jej mama będzie starać się o pomoc w jednej z klinik w Niemczech, co będzie wiązać się z dużymi kosztami.
– Być może czeka nas operacja wycięcia całego jelita z naczyniakiem. Córeczka jest żywiona pozajelitowo. Bez względu na to, czy Amelce uda się pomóc w Warszawie, czy w Niemczech, już dziś wiadomo, że będę musiała kupować jej leki, sterylne rzeczy do opatrunków; będziemy musieli jeździć na wizyty i kontrole do specjalistów – tłumaczy pani Emilia i dodaje, że córkę i 2,5-letniego syna wychowuje samotnie
Wstrzymano jej wypłaty z Programu 500+. Utrzymuje się z 1 tys. zł zasiłku.
– Potrzebuję na pampersy, odżywki, soczki, na dojazdy do szpitali i pobyt w nich. Bardzo was proszę o pomoc i wsparcie – apeluje pani Emilia.
Pomóc Amelce bardzo chcą mieszkańcy gminy Trawniki. W tym celu Barbara Wójcik, sołtys Biskupic, Magdalena Gorostiza i Angelika Wrona organizują koncert, który w najbliższą niedzielę, 15 kwietnia, odbędzie się w Zespole Szkół w Biskupicach. W programie m.in. licytacje wielu ciekawych przedmiotów i usług, koncert zespołu „Volares”, Tomka Kopycińskiego z zespołem „Ideal”, „Silvaro Band” (wszystkie trzy z Lublina) oraz Zespołu Śpiewaczego „Echo” z Gołębia i wiele innych atrakcji. Impreza rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do 20.
– Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich mieszkańców powiatu – zachęca A. Wrona.
Pomóc dziewczynce w walce o zdrowie można także, wpłacając dowolną kwotę przez stronę zrzutka.pl/yw26am. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here