Pomóżmy młodym sportowcom spełnić ich marzenie

Dzięki naszej pomocy młodzi zawodnicy „Dana” mogą spełnić swoje marzenie i zrobić kolejny krok na drodze do sportowej kariery.

Kacper Głowienka, Jan Hawrysz, Kacper Kuraś i Jakub Trześniak – czterej młodzi i utalentowani zawodnicy Lubelskiego Klubu Sportów Walki „Dan” z sekcji w Świdniku i Łęcznej zdobyli awans na mistrzostwa świata, które na przełomie września i października odbędą się we włoskim Lido di Jesol. Klub i rodzice nie są jednak w stanie sami sfinansować wyjazdu sportowców na zawody i prowadzą internetową na wyjazd. Koszt wyjazdu jednego zawodnika to ok. 4 tys. zł.

Na przełomie września i października we włoskim Lido di Jesolo odbędą się mistrzostwa świata dzieci, kadetów i juniorów w kickboxingu. Prawo udziału w ich ma czwórka reprezentantów Lubelskiego Klubu Sportów Walki „Dan” z sekcji w Świdniku i Łęcznej. Są to: Kacper Głowienka – od czterech lat mistrz Polski w kickboxingu w swojej kategorii wiekowej i wagowej, uczestnik ubiegłorocznego Pucharu Świata w kickboxingu (V miejsce), najlepszy kadet starszy mistrzostw Polski 2022 w pointfighting; Jan Hawrysz – złoty i brązowy medalista Pucharu Świata Budapeszt 2021, podwójny srebrny medalista Pucharu Europy Karlovac 2022; Kacper Kuraś – aktualny wicemistrz Polski (pointfighting) i II wicemistrz Polski (light-contact), uczestnik ubiegłorocznego Pucharu Świata w kickboxingu (V miejsce), brązowy medalista Pucharu Europy Karlovac 2022 oraz Jakub Trześniak – od czterech lat mistrz Polski w kickboxingu w swojej kategorii wiekowej i wagowej, uczestnik ubiegłorocznego Pucharu Świata w kickboxingu.

Udział zawodników jest finansowany w głównej mierze ze środków prywatnych, a pełny koszt udziału wliczając ubiór reprezentacyjny to około 4 tys. zł na każdego zawodnika. Nie obejmuje to kosztów zgrupowań, obozów czy sprzętu ochronnego.

– Chcielibyśmy wspomóc naszych najlepszych reprezentantów w udziale w najważniejszej na świecie imprezie kickboxingu w ich grupie wiekowej. Każda wpłata odciąży rodziców naszych sportowców, którzy w głównej mierze ponoszą koszty sportowej aktywności ich dzieci – apeluje klub, który założył internetową zbiórkę na pokrycie kosztów związanych z wyjazdem.

Wesprzeć ją można wchodząc na stronę zrzutka.pl/vp8njv i wpłacając dowolną kwotę. Cel to 10 tys. zł. (w)