Pomóżmy pani Marzenie pokonać chorobę!

Sympatyczna i pomocna – tak opisują ją znajomi i klienci sklepu, w którym pracuje pani Marzena. Teraz to ona potrzebuje pomocy w starciu z najgorszym wrogiem – złośliwym rakiem piersi. W Internecie trwa zbiórka, którą może wesprzeć każdy z nas, choćby najdrobniejszym gestem.

Matka, żona i ciężko pracująca kobieta. Do niedawna prowadziła spokojne życie. Wszystko zmieniło się, gdy usłyszała diagnozę – nowotwór złośliwy piersi z przerzutami do węzłów chłonnych.

– To był szok. Nie mogłam w to uwierzyć, po prostu to do mnie nie docierało. Przecież nigdy nie chorowałam, ostatni raz byłam u lekarza cztery lata temu – opowiada pani Marzena.

Po wykonaniu biopsji guz powiększył się, ale kobieta nie poddaje się i chce z nim walczyć. Po konsultacji u innych lekarzy przeszła dodatkowe, specjalistyczne badania – wszystko prywatnie. Przed nią jednak jeszcze długa droga do przebycia (chemioterapia, naświetlanie, etc.). – Dla każdego jest nadzieja – dodaje z wiarą, że uda się jej pokonać raka.

Niestety, dojazdy do lekarzy, niezbędne leki czy wlewy wzmacniające organizm w trakcie chemii – to koszty, z którymi nie poradzi sobie sama. Dlatego znajomi z pracy pani Marzeny założyli internetową zbiórkę, by zebrać środki na dalsze leczenie.

– Marzenka jest niezwykle ciepłą, miłą i pomocną osobą. Nie możemy pozwolić, by została sama w walce z chorobą – mówią.

Nie inaczej o pani Marzenie wypowiadają się stali klienci Biedronki przy ul. Siedleckiej, gdzie pracuje kobieta: – Przesympatyczna i cierpliwa osoba. Zawsze służy pomocą, co jest dziś niezwykle cenne, bo klienci bywają bardzo roszczeniowi i nieuprzejmi – podkreśla pani Magda, która często robi zakupy w tym dyskoncie.

O pomoc w leczeniu i wsparcie finansowe zaapelowała również w minionym tygodniu radna Monika Mazur na posiedzeniu rady gminy Leśniowice, skąd pochodzi pani Marzena.

– Dobro powraca – przypomniała radna, odsyłając zebranych do zbiórki udostępnionej w mediach społecznościowych przez wójt gminy.

My również dołączamy się do apelu. Pomóc można przez stronę: https://zrzutka.pl/cmpbbe. Każda złotówka jest dla chorej niezwykle cenna! – Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie, a w szczególności moim kolegom z pracy z Biedronki 462 przy ulicy Siedleckiej – mówi pani Marzena. (pc)