Pomóżmy pogorzelcom

– Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie materialne Barbary i Marka, mieszkańców gminy Żółkiewka, którzy w wyniku pożaru stracili podstawowe dobra materialne niezbędne do codziennego życia – apeluje Jacek Lis, wójt gminy Żółkiewka.

Przypomnijmy. 11 lutego, ok. godz. 16, doszło do pożaru sadzy w kominie w jednym z domów w Średniej Wsi (gmina Żółkiewka). Na miejscu pojawiły się dwa zastępy PSP w Krasnymstawie oraz jednostka OSP KSRG Żólkiewka, w sumie ośmiu strażaków. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało, ale wnętrze domu uległo sporym zniszczeniom.

Apel o pomoc pogorzelcom wystosował wójt gminy Żółkiewka Jacek Lis.

– Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie materialne Barbary i Marka, mieszkańców gminy Żółkiewka, którzy w wyniku pożaru stracili podstawowe dobra materialne niezbędne do codziennego życia – napisał na swoim profilu facebookowym Jacek Lis.

Po zabezpieczeniu podstawowych potrzeb rodziny niezbędna jest obecnie następująca pomoc materialna: materiały budowlane, cement, piach, farby, kable do instalacji elektrycznej, gniazdka, okna, meble kuchenne, butla gazowa z reduktorem, lodówka, stół, krzesła, pościel, środki czystości oraz inne rzeczy niezbędne w domu – wylicza wójt.

W sprawie ewentualnej pomocy należy kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żółkiewce (tel. 84 6831315) lub z sołtysem miejscowości Średnia Wieś Lillą Chudziak (506 047 342). – Pragnę wyrazić nadzieję na życzliwość i przychylność mieszkańców naszej Gminy dla rodziny , która ucierpiała w wyniku pożaru. Za wszelką okazaną pomoc wszystkim Państwu i każdemu z osobna serdecznie dziękuję – podsumowuje wójt. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here