Pomóżmy zawalczyć o zdrowie Kubusia

Kubusiowi Personie możemy pomóc za pośrednictwem strony Siepomaga.pl, ale również przychodząc w najbliższą niedzielę, 12 września, o godz. 15 na koncert charytatywny do muszli CUS

Kubuś urodził się jako wcześniak, na początku 6 miesiąca ciąży. Zmaga się z wieloma schorzeniami: mózgowym porażeniem kończyn, dysplazją oskrzelowo-płucną i bezdechami. Zdiagnozowano u niego również wadę serca, przepuklinę pachwinową, astmę i alergię jelitową na pokarm. Chłopiec potrzebuje drogich leków, rehabilitacji, a także operacji. Pomóc jemu i jego rodzinie może każdy z nas.


„Jeszcze będąc w ciąży wyobrażałam sobie jak będzie wyglądało życie z moim synkiem. Snułam beztroskie marzenia i plany na przyszłość. Wierzyłam, że nic złego nie może się wydarzyć. Los napisał inny scenariusz… Kubuś urodził się jako skrajny wcześniak, w konsekwencji zdiagnozowano u niego wiele schorzeń m.in. porażenie kończyn, dysplazję oskrzelowo-płucną i bezdechy. Oprócz tego u synka stwierdzono również wadę serduszka, przepuklinę pachwinową, astmę i alergię pokarmową. Mój malutki synek od samego początku musi toczyć walkę o zdrowie i sprawność. Zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie w zebraniu środków na leczenie dla Kubusia” – pisze pani Magda, mama chłopca.

Niebawem Kuba będzie musiał przejść także operację, która pozwoli rozwijać się płucom. To również wiąże się z kosztami, a ze względu na zdiagnozowane u małego świdniczanina mózgowe porażenie dziecięce i niedowład prawej strony ciała, konieczna jest regularna rehabilitacja. Potrzebny jest sprzęt do ćwiczeń, którego koszty znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Kubie i jego bliskim można pomóc za pośrednictwem strony Siepomaga.pl – www.siepomaga.pl/kubus-persona. Z myślą o 4-letnim Kubie 12 września o godz. 15 w muszli koncertowej Centrum Usług Społecznych w Świdniku odbędzie się koncert charytatywny, na którym wystąpią m.in. Jolanta Sip z Lubelskiej Federacji Bardów, Dariusz Tokarzewski z zespołu VOX oraz Damian Syjonfam. Organizują go CUS, MOK oraz Stowarzyszenie Zwykłe Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. „Laluś”. W czasie koncertu prowadzona będzie licytacja dzieł sztuki oraz wielu innych wartościowych i ciekawych przedmiotów oraz loteria fantowa. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here