Pompowali dla chorych dzieci

„Pompujący” świdniccy policjanci

Świdniccy policjanci wzięli udział #GaszynChallenge, charytatywnej akcji, której celem jest zbiórka funduszy na leczenie chorych dzieci. Mundurowi zadanie wykonali i do tego samego nominowali Starostwo Powiatowe w Świdniku, strażaków KP PSP w Świdniku i Służbę Ochrony Portu Lotniczego Lublin.


Zaczęło się od Wojtusia Howisa, półtorarocznego chłopca z Galewic w woj. łódzkim, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA1). Jeszcze przed pandemią, jego rodzice rozpoczęli zbiórkę na lek, który może pomóc chłopcu. Jego koszt to ponad 9 mln zł. Kiedy epidemia wybuchła zbiórka praktycznie stanęła w miejscu. Reanimować ją pomógł strażak ochotnik z Gaszyna, który wpłacił pieniądze dla Wojtka, wykonał 10 pompek, co uwiecznił na filmie i do tego samego nominował pięć innych osób. I tak akacja „rozlała” się po całej Polsce.

Pieniądze na lek dla Wojtka zostały zebrane, ale #GaszynChallenge trwa nadal, zachęcając do wspierania dzieci zmagających się z SM.

Akcja dotarła także do Świdnika. Do wykonania zadania w jej ramach świdnicką komendę policji wytypowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. W czwartek, 18 czerwca, zadanie zostało wykonane.

– Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku oraz Komisariatu Policji w Piaskach wykonali zadanie robiąc 10 pompek. Zebrano również środki pieniężne, które zostaną przekazane na cel akcji – pomoc chorym dzieciom – mówi Elwira Domaradzka, rzecznik KPP w Świdniku.

Do dołączenia do wyzwania świdniccy policjanci nominowali Starostwo Powiatowe w Świdniku, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku oraz Służbę Ochrony Portu Lotniczego Lublin. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here