Pomysłowe rozwiązania przy małym metrażu

Stylowe zaaranżowanie kuchni o mniejszych rozmiarach wymaga dobrego planowania, odpowiedniego wykorzystania dostępnej przestrzeni oraz praktycznego doboru elementów wyposażenia. Akcesoria kuchenne powinny zatem zarówno podnosić standard kuchni, jak i być niezwykle funkcjonalne, aby codzienne czynności były dla jej użytkowników jak najprostsze.
Czym powinniśmy kierować się przy aranżacji kuchni? O użytecznych akcesoriach opowiada Joanna Makul, ekspert Bonami.pl – Każdy z nas stawia w kuchni na funkcjonalność, którą zapewnia posiadanie podstawowych sprzętów, takich jak kuchenka, lodówka czy piekarnik. Są to rzeczy niezbędne, które niezależnie od metrażu muszą znaleźć się w każdej kuchni. Jednak to dzięki odpowiedniemu doborowi akcesoriów będziemy w stanie w użyteczny sposób zorganizować kuchnię tak, aby nadawała się do przechowywania wszystkich pozostałych rzeczy. Należy pamiętać, aby podczas wyboru dodatków zwracać uwagę nie tylko na ich walory estetyczne, ale przede wszystkim na to, aby ułatwiały one nasze codzienne czynności – podpowiada Joanna Makul.

Małe rzeczy wielkiej wagi

Pojemniki przeznaczone do przechowywania żywności oraz przypraw to te elementy wyposażenia, które są w kuchni niezbędne. To właśnie przy pomocy tego typu dodatków podkreślić możemy walory estetyczne pomieszczenia, ale także małym nakładem finansowym zorganizujemy sobie przestrzeń kuchenną.
Dostępna w ofercie klubu zakupowego Bonami.pl włoska marka Villa d’Este oferuje pomysły pełne południowego słońca. Ich sprytne produkty są kolorowe i przede wszystkim praktyczne. – Zestaw 3 pojemników Delicious to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących akcesoriów pozwalających na łatwe i sterylne przechowywanie żywności oraz przypraw. Dzięki szczelnemu zamknięciu nasze produkty zachowają świeżość na dłużej. Wykonane ze szkła, charakteryzujące się zgrabnymi rozmiarami pojemniki mogą zdobić każdy kuchenny blat – podkreśla ekspert Bonami.pl.
Kolejny produkt pozwalający zaoszczędzić trochę miejsca to oferowany przez markę Antic Line komplet 12 słoiczków ze stojakiem Series – to produkt cechujący się oryginalnym designem oraz wysoką jakością wykonania. Dodatkowo posiadanie tego produktu ułatwi nam gotowanie, gdyż niezbędne przyprawy będą zawsze w zasięgu ręki.

Zorganizuj swoją przestrzeń

– Mobilne szafki kuchenne to rozwiązanie dla osób, które nie dysponują zbyt dużą powierzchnią użytkową w swoich kuchniach. Akcesoria tego typu stwarzają bowiem możliwość ich przemieszczania – w zależności od zaistniałej sytuacji oraz potrzeb użytkowników. – zwraca uwagę Joanna Makul i dodaje: – Mobilne szafki to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki tego typu szafkom zaprojektujemy kuchnię w wymarzony sposób, a pomysłowe i ciekawe rozwiązania zaspokoją potrzeby nawet największych perfekcjonistów.
Dostępne w ofercie Bonami.pl półki z miejscem do pracy marki 13Casa to meble, które pokazują, że nowoczesny design może iść w parze z niewielkimi rozmiarami, praktycznym zastosowaniem oraz ergonomią.
Kolejna propozycja to szafka na kółkach Trolley Wenge marki Valdomo.
Wykonany z drewna bukowego mebel posiada półki nadające się do przechowywania żywności, garnków oraz przyrządów kuchennych. Jego nowoczesny wygląd wkomponuje się w otoczenie każdej kuchni, a także w prosty sposób pozwoli zorganizować w niej miejsce.
Ciąg dalszy nastąpi