Ponad 250 tys. zł dodatkowo dla nauczycieli

Miasto Krasnystaw wypłaciło dodatek uzupełniający dla nauczycieli za 2020 r. w kwocie 152 tys. zł, a powiat krasnostawski w wysokości 108 tys. zł To i tak mniej niż w ostatnich latach.

Do końca stycznia 2021 r. samorządy miały obowiązek wypłacić dodatek nauczycielom, którzy nie osiągnęli średniego wynagrodzenia. Starostwo krasnostawskie, któremu podlegają wszystkie licea i technika z terenu powiatu, przeznaczyło na ten cel 108 348 zł (jedynie dla nauczycieli dyplomowanych).

W porównaniu z poprzednim rokiem kwota ta zmalała o ok. 80 tys. zł i jest najniższa w ciągu ostatnich 5 lat. Warto dodać, że w roku 2015 powiat musiał wypłacić nauczycielom na ten cel aż 498 908 zł. – Uzyskanie wysokości kwoty tegorocznej jest wynikiem bardzo konsekwentnego prowadzenia polityki oświatowej, zwłaszcza w zakresie tworzenia arkuszy organizacyjnych na nowy rok szkolny.

Składa się na to m.in. przydzielanie godzin ponadwymiarowych nauczycielom już zatrudnionym oraz kierowanie nauczycieli na uzupełnianie etatów również w naszych placówkach – wyjaśnia Marek Nowosadzki, wicestarosta krasnostawski. – Drugim czynnikiem są wprowadzone przed dwoma laty wyższe dodatki motywacyjne. Dzięki temu wszystkiemu mogliśmy znacząco obniżyć kwotę na wypłatę tzw. dodatków wyrównawczych – dodaje.

Miasto Krasnystaw, które zarządza przedszkolami i szkołami podstawowymi, wypłaciło dodatek uzupełniający za rok 2020 nauczycielom w łącznej wysokości 152 330 zł. – Dodatek otrzymali nauczyciele stażyści oraz nauczyciele dyplomowani, stażyści po 272,79 zł brutto na etat, natomiast dyplomowani po 1 219,82 zł brutto na etat – informuje Justyna Pawlas z urzędu miasta Krasnystaw. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here