Ponad czterdzieści pomysłów na Świdnik

Do 20 czerwca Urząd Miasta Świdnik czekał na propozycje zadań do kolejnej edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie wpłynęły 42 projekty.


– Papierowo złożono 28 projektów, elektronicznie 14 – mówi Katarzyna Lis, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Świdnik. – Dotyczą one szerokiego zakresu, m.in. spraw kulturalnych, społecznych oraz edukacyjnych. W tym roku, w stosunku do ubiegłej edycji, wzrosła liczba projektów inwestycyjnych. Do przykładowych projektów składanych do magistratu należą: multifunkcja przestrzeń, bankomat nasion, butelkomat przy Parku Avia, szafa dla mam, czy ławki solarne.

Teraz wszystkie zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane i ocenione. Najpóźniej w połowie sierpnia wyniki oceny projektów zostaną podane do publicznej wiadomości i wskazane zostaną te, które zakwalifikowały się do głosowania. Od 17 sierpnia do 19 września wnioskodawcy projektów będą mieli czas na promocję swoich projektów, a głosowanie zaplanowano między 20 września a 4 października. Listę projektów z największą ilością głosów, które zostaną uwzględnione w budżecie 2022 r., powinniśmy poznać do 13 października. Podobnie jak w latach ubiegłych, na pomysły zgłoszone przez mieszkańców Urząd Miasta zamierza przeznaczyć 1 mln zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here