Ponad setką po mieście

Z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę pędził motocyklem po Świdniku 29-letni mieszkaniec Piask. Szaleńczy rajd zakończyli policjanci. Motocyklista oprócz mandatu i punktów karnych na trzy miesiące pożegnał się z prawem jazdy.


Nie ma dnia, by świdnicka drogówka nie zatrzymała kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, skutkiem czego jest utrata na trzy miesiące prawa jazdy. W ubiegły wtorek spotkało to kolejnych dwóch drogowych piratów. Pierwszym był motocyklista, który pędził po Świdniku z prędkością 102 km/h.

– 29-letni mieszkaniec Piask za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem w wysokości 400 zł, 10 punktami karnymi i oczywiście na trzy miesiące zostało mu zatrzymane prawo jazdy – informuje podinspektor Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Tego samego dnia, ale w Krępcu (gmina Mełgiew), inny patrol policji, jadący nieoznakowanym radiowozem, namierzył volkswagena jadącego z prędkością 106 km/h. Prowadzący go 32-latek też dostał 400 zł mandatu, 10 punktów karnych i stracił na trzy miesiące prawo jazdy. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here