Ponad tysiąc chętnych na rządowe czynszówki

W ubiegły czwartek, 15 kwietnia, minął termin składania wniosków do programu „Mieszkanie Plus” w Świdniku. Zgłosiło się ponad 1000 chętnych. Lokali jest 108.

Nabór wniosków wystartował 15 marca i trwał równo miesiąc. Urząd Miasta Świdnik przyjął w tym czasie dokładnie 1035 wniosków. Jak informują urzędnicy, składali je nie tylko mieszkańcy Świdnika, ale również okolicznych miast i gmin.

– To pokazuje, że zainteresowanie mieszkaniem w Świdniku jest naprawdę duże. Widzą to też inwestorzy, bo powstaje również wiele prywatnych inwestycji mieszkaniowych. Tych mieszkań w budowie w Świdniku jest ponad 1000 i my się bardzo cieszymy z tego trendu – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Klucze do 108 mieszkań, bo tyle ich będzie w dwóch blokach, które stanęły przy ul. Gen. Roweckiego „Grota”, otrzymają wnioskodawcy, którzy zgromadzili najwięcej punktów przyznawanych zgodnie z regulaminem przyjętym przez Radę Miasta Świdnik. Do nowego lokum wprowadzą się już latem tego roku.

Świdnicki Ratusz nie wyklucza, że w mieście powstaną kolejne bloki z rządowego programu. – Bierzemy to pod uwagę – potwierdza M. Dmowski. – Mamy działki, które można byłoby pod to przeznaczyć. Są też programy ministerialne takie jak „Lokal za grunt”. Rozważamy różne możliwości. Zainteresowanie „Mieszkaniem Plus” pokazuje, że jest to atrakcyjny program. Nasze początkowe obawy o to, czy stawki czynszowe zaproponowane przez rządową spółkę nie będą zniechęcać, okazały się na wyrost. Jak widać wielu uznało, że to się opłaca. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here