Popierają Fisz

Poseł Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Raniewicz, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Chełma, Dariusz Grabczuk, nowo wybrana radna z PSL, Joanna Lis oraz kandydat Kukiz`15 na prezydenta Paweł Białas stanęli w jednym rzędzie z Agatą Fisz, udzielając jej swojego poparcia przed drugą turą wyborów prezydenckich. A Józef Górny, prezes grodzkiego PSL, zapewnił, że popiera obecną prezydent, a on sam nie będzie ubiegał się o stanowisko wiceprezydenta.

Ponad 200 osób o różnych dotąd poglądach politycznych, przyszło na czwartkowe spotkanie kandydatki na prezydenta Chełma, Agaty Fisz, by udzielić jej swojego poparcia przed drugą turą wyborów. Obok siebie, chyba po raz pierwszy, stanęli i mówili jednym językiem działacze SLD, PSL, PO, Kukiz`15, trzymając w rękach transparenty z napisem „Popieram Agatę”. Wszyscy zapowiedzieli, że 4 listopada oddadzą swój głos na urzędującą prezydent Chełma.

Stojący w jednym rzędzie z Fisz poseł Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Raniewicz, zapewnił o poparciu swoim i całej PO, z szefem partii Grzegorzem Schetyną na czele. Co istotne, Raniewicz cztery lata temu przegrał w drugiej turze wybory z Agatą Fisz. Również kandydat Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Grabczuk zaapelował do wyborców, którzy głosowali na niego w pierwszej turze, by w drugiej oddali głos na rządzącą od dwunastu lat miastem kandydatkę z Postaw na Chełm.

Z podobnym jak Platforma przesłaniem wystąpił Paweł Białas, ubiegający się o prezydenturę z ramienia Kukiz`15.

W imieniu PSL urzędującą prezydent poparła radna Joanna Lis, która po raz piąty już została wybrana do rady miasta (we wcześniejszych wyborach poparcia udzielał prezes lokalnych struktur partii Józef Górny). Na spotkaniu nie pojawiła się kandydatka PSL-u Justyna Monasterska Raszka.

– Wszystkich nas połączył Chełm – rozpoczęła Agata Fisz. – Podjęliśmy decyzję o tym, że dla miasta warto wyciągnąć rękę do siebie i rozmawiać. Chcemy pracować na rzecz miasta. Nasze programy w wielu punktach są spójne. Powstanie zatem jeden wspólny program, który będzie służył wszystkim mieszkańcom Chełma. Przede wszystkim jest on realny, nie są to obietnice i puste slogany.

Zdecydowaliśmy, że bez względu na nasze poglądy polityczne, dla dobra miasta, chcemy się zjednoczyć i dla nich pracować. Wszyscy razem jesteśmy gotowi, by podejmować nowe inicjatywy. Chcemy, aby Chełm był otwarty dla wszystkich mieszkańców, bez względu na ich przynależność polityczną i my to gwarantujemy. Dla nas najważniejszy będzie głos mieszkańców, a nie ideologia jednej partii. Wszyscy razem postawmy na Chełm! – powiedziała Agata Fisz.

– Chełm warty jest porozumienia. Tak właśnie powinna wyglądać prawdziwa polityka dla ludzi. Agato – zwrócił się do prezydent Fisz Grzegorz Raniewicz – kilka dni temu zadzwoniłaś, zapytałaś jak zagłosuję w drugiej turze. Tego pytania nie trzeba było zadawać. Jeśli ktoś jest z Chełma, to dla niego wybór jest oczywisty. Kto jest za rozwojem, za tym aby to miasto było naszym wspólnym dobrem, wie jak zagłosuje – stwierdził parlamentarzysta.

Dzień później swoje poparcie dla Agaty Fisz przekazała kandydatka PSL na prezydenta, Justyna Manasterska-Raszka. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here