Popłynie dobra krew

Klubu HDK-PCK im bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik nie ustaje w działaniach na rzecz promowania krwiodawstwa. W najbliższy piątek, 5 października, zaprasza do udziału w kolejnej akcji oddawania krwi. Odbędzie się ona w na terenie PZL-Świdnik od godz. 8 do godz. 12.


– Zapraszamy pracowników zakładu, mieszkańców miasta i honorowych krwiodawców. Chętnych spoza zakładu prosimy o zgłaszanie się do biura przepustek z dowodem osobistym. Tą akcją nawiązujemy do przypadającego w tym roku jubileuszu 45-lecia działalności naszego klubu. Jednocześnie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do udziału w mszy świętej w intencji krwiodawców.

Odbędzie się ona 6 października o godz. 18 w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela. – mówi Andrzej Słotwiński, prezes klubu HDK-PCK przy PZL-Świdnik. Mszę poprzedzi wspólny przemarsz krwiodawców i pocztów sztandarowych z Polski, Włoch i Słowacji oraz orkiestry z Mełgwi. Wyruszy on spod Kina „Lot” ok. godz. 17. Do udziału w marszu zaproszeni są wszyscy świdniczanie. (w)