Poprosił się o mandat

Mandatem w wysokości 1 tys. zł skończyła się dla 38-letniego lublinianina wizyta w świdnickiej komendzie policji. Mężczyzna chciał sprawdzić czy jest trzeźwy. Nie był, a mundurowi przyuważyli, że przyjechał rowerem.


W niedzielę, 26 czerwca, do świdnickiej komendy policji zgłosił się 38-letni mieszkaniec Lublina. Chciał sprawdzić swój stan trzeźwości. Alkomat wskazał wynik 0,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. A że mundurowi przyuważyli, że mężczyzna przyjechał rowerem, wlepili mu, zgodnie z nowymi przepisami, mandat w wysokości 1000 złotych.

Policjanci przypominają: kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, czyli kiedy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, a w wydychanym powietrzu 0,25 mg/l lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu jest zagrożone mandatem karnym w kwocie 2500 złotych (art. 45 ust. 1 pkt 1 ustawy prawo o ruchu drogowym).

Z kolei za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdująca się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi, albo od 0,1, do 0,25 mg/l w wydychanym powietrzu) lub podobnie działającego środka grozi mandat karny 1000 złotych (art. 45 ust. 1 pkt 1 ustawy prawo o ruchu drogowym). (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here