Porachowali mu kości pałkami

Jeden z zatrzymanych sprawców

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na 21-letniego mieszkańca gminy Piaski. Przy użyciu pałek bili mężczyznę po całym ciele, a następnie uciekli. Poszkodowany trafił do szpitala, a agresorzy do aresztu. Grozi im do 8 lat więzienia.


W ubiegłą niedzielę 9 września po południu policjanci otrzymali informację, że w Piaskach doszło do pobicia. Na miejsce natychmiast skierowano patrol oraz karetkę pogotowia. Na miejscu służby zastały poszkodowanego 21-letniego mieszkańca Piask. Okazało się, że został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy pobili go drewnianymi lub metalowymi pałkami, a następnie wsiedli do samochodu i odjechali.

– Policjanci szybko ustalili sprawców zdarzenia. To 17– i 24-latek, mieszkańcy miejscowości, w której doszło do pobicia. Obaj ostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty w sprawie. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności – mówi asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Przyczyną pobicia najprawdopodobniej był jakiś zatarg pomiędzy mężczyznami, ponieważ, jak nieoficjalnie ustaliliśmy, mężczyźni dobrze się znali. (w)