Porażka i zwycięstwo

Po przerwie spowodowanej obostrzeniami do gry wrócili juniorzy starsi Chełmianki, występujący na co dzień w I Lidze Wojewódzkiej. Podopieczni Jana Konojackiego rozegrali dwa spotkania. Oba u siebie. W pierwszym ulegli 1:5 Lubliniance, a drugim pokonali Avię Świdnik 4:1.


W spotkaniu z Lublinianką juniorzy Chełmianki zagrali w składzie: Kuryś – Krzyżanowski, Marczuk, Tywoniuk (85 Niemiec), Jabłoński (62 Morlewski), Korona, Mazurek (76 Roczon), Sąsiadek, Kołaczkowski, Dzierba (65 Smętkowski), Szyszkowski.

Podopieczni Jana Konojackiego zagrali słabe spotkanie, gra się nie kleiła, popełniali całą masę błędów, które rywale premedytacją wykorzystali. Porażka chełmskiej drużyny byłaby wyższa, ale Adam Kuryś przy stanie 1:2 obronił rzut karny. Gola dla Chełmianki na 1:1 w 36 min. zdobył Patryk Marczuk. Ten sam zawodnik w 53 min. dostał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić boisko.

W swoim drugim występie, w piątek 30 kwietnia, przeciwko Avii Świdnik, Chełmianka zagrała o niebo lepiej. Drużyna trenera Konojackiego pewnie zwyciężyła 4:1, rewanżując się rywalowi za porażkę na jesieni. Gole dla chełmskiego zespołu strzelili: Jakub Jabłoński w 18 i 43 min., Kacper Szyszkowski w 69 min oraz Łukasz Kołaczkowski w 79 min.

Gospodarze zagrali w składzie: Kuryś – Krzyżanowski, Marczuk, Jeż (90 Biskupski), Mazurek (90 Tywoniuk), Sąsiadek, Korona, Jabłoński (72 Smętkowski), Kołaczkowski, Dzierba (90 Morlewski), Szyszkowski (90 Roczon). Chełmianka plasuje się na 9. miejscu, ma 13 pkt. na koncie, tyle samo co Orlęta Radzyń Podlaski i o 4 pkt. wyprzedza dziesiąty Sygnał Lublin, a o 10 pkt. ostatni w tabeli GKS Niedźwiada. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here