Porażka i zwycięstwo chełmskich siatkarzy

Najpierw porażka do zera z liderem z Kozienic, potem pewna wygrana, bez straty seta, z drużyną z Ropczyc. Ostatni tydzień siatkarzy Arki Tempo Chełm to prawdziwa sinusoida.

W środę, 3 grudnia rozegrano zaległy mecz 6. kolejki II ligi w siatkówce mężczyzn (grupa 6). Zawodnicy Arki Tempo Chełm pojechali do Kozienic, by powalczyć z liderem Eneą KKS. Niestety przegrali 0:3, ale w pierwszych dwóch setach gra była wyrównana. Pierwszą partie faworyzowani gospodarze wygrali tylko 25:23, a drugą 25:22. Dopiero w trzeciej wywalczyli sobie bezpieczną zaliczkę i ostatecznie triumfowali 25:18.

Już dwa dni później siatkarze Arki Tempo podejmowali w Chełmie w 10. kolejce ligi zespół Błękitnych Ropczyce. Byli faworytem bo zajmowali czwarte miejsce w tabeli, a ich rywal siódme. I zagrali wybornie rozwijając gości 3:0. Jedynie pierwszy set był wyrównany (25:23), dwa kolejne zawodnicy Arki Tempo wygrali już zdecydowanie po 25:18. Graczem meczu wybrano Błażeja Czarneckiego.

Oto komplet wyników 10. kolejki i aktualna tabela II ligi: Arka Tempo Chełm – Błękitni Ropczyce 3:0 (25:23, 25:18, 25:18), Hutnik Wanda Kraków – Enea KKS Kozienice 2:3 (25:22, 20:25, 21:25, 25:18, 12:15), Sparta Kraków – Extrans Sędziszów 3:0 (25:21, 25:23, 25:17), AKS V LO Rzeszów – MOSiR Jasło 0:3 (24:26, 23:25, 19:25). (k)

1. Enea KKS Kozienice 10 28 30-7 884-741
2. MKS MOSiR Jasło 10 26 27-10 877-786
3. Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno 9 21 23-7 729-634
4. Arka Tempo Chełm 11 20 24-15 875-790
5. Extrans Sędziszów Małopolski 10 17 18-16 786-736
6. KS Hutnik-Wanda Kraków 11 15 19-22 891-916
7. KS Błękitni Ropczyce 10 10 15-23 824-886
8. SMS Sparta AGH Kraków 10 8 12-24 729-839