Porozbijali się w Nowy Rok

Do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło 1 i 2 stycznia na terenie powiatu krasnostawskiego. Jedną z kolizji spowodował kompletnie pijany mieszkaniec gminy Krasnystaw.

1 stycznia ok 20.30 policja otrzymała informację o zderzeniu dwóch aut w Zakręciu (gmina Krasnystaw). – 27-latek z gminy Krasnystaw, jadący osobowym fordem, nie dostosował prędkości do warunków pogodowych, w efekcie czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym volkswagenem – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Niemieckim autem kierowała 21-latka z gminy Wojsławice.

Na szczęście ani jej, ani jej 20-letniej pasażerce nic poważnego się nie stało. Bez szwanku ze zderzenia wyszedł też 27-latek z gminy Krasnystaw. – Okazało się za to, że mężczyzna jest pijany. Wydmuchał ponad 2,5 promile alkoholu. Pobrano mu też krew do badań na ewentualną obecność narkotyków – dodaje Babicz.

Dzień później, ok. 8.00 do groźnego zdarzenia doszło w Orchowcu (gmina Gorzków). – 73-letnia kobieta, mieszkanka Lublina, nie dostosowała prędkości do warunków, na drodze było ślisko, i na łuku jezdni straciła panowanie nad skodą i wpadła do przydrożnego rowu – informuje J. Babicz. Jadący z nią 73-letni mężczyzna źle się czuł i trafił do szpitala. Na szczęście szczegółowe badania wykazały, że nic poważnego mu się nie stało. 73-letnia kierująca była trzeźwa. (k)