Porozumienia międzyokręgowe

Zgodnie z ustaleniami podjętymi podczas narady przedstawicieli 14 okręgów, która odbyła się w grudniu 2021 roku w Kielcach, zawarto porozumienie o wzajemnym udostępnieniu do wędkowania wód ogólnodostępnych obowiązujące do końca 2022 roku.

Porozumienie zawarły okręgi: Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Ciechanów, Częstochowa, Kalisz, Kielce, Lublin, Piotrków Trybunalski, Radom, Siedlce, Sieradz, Skierniewice i Tarnobrzeg. Członkowie wymienionych okręgów po opłaceniu składki członkowskiej na ochronę i zagospodarowanie wód w macierzystych okręgach mają prawo do wykupienia uzupełniającej składki członkowskiej na zagospodarowanie i ochronę wód w umawiających się okręgach, wynoszącej 20 zł.

Znaczek składki będzie wklejony do legitymacji członkowskiej PZW, co będzie podstawą do wydania zezwolenia na amatorski połów ryb wędką. Zezwolenia będą zawierać, tak jak w latach, ubiegłych rejestr amatorskiego połowu ryb, wykaz wód oraz zasady uprawiania wędkarstwa (regulamin). Na każdym znaczku składki uzupełniającej będzie drukowana kwota 20 złotych oraz nazwa okręgu. Dla przykładu wędkarz po opłaceniu składek w Okręgu Chełmskim, chcąc łowić na wodach np. Okręgu Białystok, musi opłacić składkę uzupełniającą 20 zł i pobrać zezwolenie tego okręgu.

Z opłaty składek uzupełniających są zwolnieni członkowie uczestnicy do 16. roku życia oraz Honorowi Członkowie PZW, muszą jednak pobrać bezpłatne zezwolenie. Nie mają więc zastosowania pozostałe ulgi, wynikające np. z posiadania odznak honorowych PZW. Dla osób zwolnionych każdy okręg będzie posiadał znaczek składki uzupełniającej wartości „0”. Zgodnie z zasadą równego traktowania wędkarzy składki członkowskie uzupełniające na wody nie objęte porozumieniem (np. wody górskie, zbiorniki retencyjne) będą takie same dla wszystkich wędkarzy.

Zasady wędkowania na rzece Wieprz

W związku z tym, że użytkownikiem obwodu rybackiego nr 4 rzeki Wieprz (od zapory zbiornika Nielisz do ujścia rzeki Bystrzyca) jest Okręg PZW w Lublinie, Okręg ten będzie wydawał dwa rodzaje zezwoleń na swoje wody: 1) Zezwolenie na wszystkie wody ogólnodostępne ze składką uzupełniająca 20 zł oraz 2) Zezwolenie bezpłatne dla wędkarzy z Okręgu PZW w Chełmie na wędkowanie tylko we wskazanym wyżej obwodzie nr 4 rzeki Wieprz. (kd)

Podlodowe Mistrzostwa w Sumie

Zarząd Koła PZW Sum informuje, że w dniu 30 stycznia (niedziela) na zbiorniku Stańków od strony Okszowa rozegrane zostaną Zawody Podlodowe o Mistrzostwo Koła. Zbiórka zawodników na miejscu o godz. 8. Zarząd koła prosi o potwierdzenie udziału w zmaganiach pod numerem 506-153-584 lub w sklepie wędkarskim Krzysztofa Pawłowskiego na rogu ulic Przemysłowej i Wołyńskiej. W przypadku cienkiej pokrywy lodowej zawody zostaną odwołane.

w Wodniku

Zarząd koła PZW Wodnik serdecznie zaprasza swoich członków na Podlodowe Mistrzostwa Koła, które odbędą się w niedzielę (13 lutego) na zbiorniku Stańków. Zbiórka zawodników o godz. 7 na parkingu przy przystani od strony wsi Okszów. Każdy z zawodników obowiązkowo musi być wyposażony w linkę asekuracyjną oraz posiadać aktualne opłaty na sezon wędkarski 2022 okręgu PZW Chełm. Zapisy do dnia 9 lutego w sklepie wędkarskim Wodnik przy ul. Gdańskiej 11.

u Wojskowych

Zarząd Wojskowego Koła Wędkarskiego w Chełmie zaprasza swoich członków na zawody o tytuł Mistrza Koła w wędkarstwie podlodowym. Impreza odbędzie się na zbiorniku Stańków od strony wsi o tej samej nazwie. Zbiórka na miejscu o godz. 7. Rywalizacja odbywać się będzie w jednej pięciogodzinnej turze. Ze względów bezpieczeństwa każdy zawodnik powinien być wyposażony w linkę asekuracyjną. Szczegółowe informacje i zapisy do 27 stycznia w sklepie wędkarskim „Spławik” przy ul. Zachodniej 37 lub pod numerami: 501 227 411 i 792 721 227.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here