Porozumienie poparło Andrzeja Dudę

Lubelscy działacze Porozumienia, czyli ugrupowania współtworzącego większość rządzącą wraz z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską, poparli Andrzeja Dudę jako kandydata na prezydenta RP.


– Polska nie miała jeszcze tak dobrego kandydata i tak dobrego prezydenta. Powiem więcej – wreszcie nie musimy i nie wstydzimy się za głowę państwa. Bardzo godnie nas reprezentuje w kraju i za granicą – ocenił prezydenturę Andrzeja Dudy Zbigniew Wojciechowski, wicemarszałek województwa lubelskiego, jeden z lubelskich przedstawicieli Porozumienia Jarosława Gowina.

Działacze ugrupowania zbierają podpisy pod listami poparcia kandydatury Andrzeja Dudy. (aby wystartować w wyborach prezydenckich, trzeba zebrać co najmniej 100 tysięcy podpisów w skali całego kraju). – Uważamy, że tych kilka tysięcy podpisów w okręgu 6 zbierzemy. Już wysłaliśmy do wszystkich członków listy oraz małe banery, które można sobie wydrukować – powiedział profesor Andrzej Stanisławek, lider Porozumienia na Lubelszczyźnie, do niedawna senator. – Jesteśmy tym bardziej liberalnym skrzydłem Zjednoczonej Prawicy, ale uważamy, że jest to najlepsza kandydatura z tych, które do tej pory zostały przedstawione społeczeństwu – dodał prof. Stanisławek.

Grzegorz Rekiel