Port z nowym wiceprezesem

Jacek Andrzej Szczot, były lubelski radny i wiceminister w rządach Jerzego Buzka i Jarosława Kaczyńskiego, jest od ubiegłego piątku wiceprezesem Portu Lotniczego Lublin. Od czerwca tego roku Zarząd PLL był jednoosobowy.


– Rada Nadzorcza podejmując tę decyzję miała na celu dalszy rozwój Portu Lotniczego Lublin oraz osiągnięcie jego celów statutowych – czytamy w komunikacie prasowym wydanym przez spółkę.

To kolejne zmiany kadrowe na świdnickim lotnisku. W czerwcu br. rada nadzorcza odwołała cały zarząd spółki. Z posadami pożegnali się wiceprezesi Sebastian Meitz i Adam Kleinert oraz Krzysztof Wójtowicz, którego na stanowisku prezesa zastąpił Andrzej Hawryluk.

Nowy wiceprezes PLL z wykształcenia jest prawnikiem; w latach 1994-98 zasiadał w Radzie Miasta Lublin. Był posłem na sejm III kadencji z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W rządzie Jerzego Buzka, od 2000 do 2001 roku, pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa; a 2007 roku przez kilka miesięcy zajmował stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Przez kilkanaście lat należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego; był m.in. prezesem tej partii.

W 2008 roku przedstawiono mu zarzuty popełnienia oszustw w związku z pobieraniem bonów paliwowych. W 2016 roku został prawomocnie uniewinniony.

W wyborach samorządowych w 2018 roku bez powodzenia startował do sejmiku województwa Lubelskiego z listy PiS jako kandydat Porozumienia Jarosława Gowina. Od około roku jest również dyrektorem Instytutu Elektrotechniki w Warszawie.

Chętnie do Warszawy

W ubiegłym tygodniu PLL poinformował również o wynikach reaktywowanego na początku września połączenia z Warszawą. – Loty cieszą się dużym powodzeniem. Oferta PLL LOT sprawiła, że znowu tylko z jedną przesiadką w Warszawie, można polecieć m.in. do Kopenhagi, Monachium, Genewy, czy w przyszłości do Nowego Yorku. I co warto podkreślić, często bez konieczności oczekiwania na warszawskim lotnisku dłużej niż godzinę – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin. – Bardzo wygodne są również połączenia do polskich miast. Popularnym wśród pasażerów kierunkiem jest np. Szczecin, do którego lot z Lublina, z przesiadką w Warszawie, trwa zaledwie 2 godziny i 50 minut. Podobnie do Gdańska czy Wrocławia.

Połączenia do Warszawy realizowane są codziennie z wyjątkiem sobót. Samoloty ze Świdnika startują o godzinie 5:40; a w stolicy lądują o 6:30, dzięki czemu można skorzystać z całej gamy połączeń oferowanych w porannej fali lotów. Połączenie powrotne z Warszawy odbywa się o godz. 23:10 z lądowaniem w Świdniku o godz. 23:55.

(opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here