Port z wiceprezesem

Od 1 listopada Włodzimierz Wysocki (PO) będzie zastępcą prezesa Portu Lotniczego Lublin. O powiększeniu zarządu spółki, kierowanej od dwóch lat jednoosobowo przez prezesa Krzysztofa Wójtowicza, zdecydowała rada nadzorcza spółki.
Włodzimierz Wysocki jest prawnikiem. Przez lata prowadził w Lublinie kancelarię adwokacką. W latach 2007-2012 pełnił funkcję wiceprezydenta Lublina, a od 2008 roku do teraz był przedstawicielem miasta Lublin w radzie nadzorczej Portu Lotniczego Lublin. Od kwietnia 2014 roku Wysocki jest wiceprezesem Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Od 1 listopada te stanowisko zamieni na posadę wiceprezesa PLL.
– W związku z rozwojem portu i wzrastającą liczbą przewożonych pasażerów zdecydowaliśmy się na wzmocnienie zarządu spółki. Osoba z tak wieloletnim doświadczeniem prawniczym i w zarządzaniu spółkami jak Włodzimierz Wysoki daje tego gwarancję – uzasadnia podjętą decyzję RN PLL S.A.

Lotnisko w Świdniku od kilkunastu miesięcy notuje dynamiczny przyrost pasażerów. O ile w całym 2014 roku odprawiono tu 190 tys. pasażerów, a w ubiegłym roku 265 tysięcy, to od stycznia do września tego roku port obsłużył już blisko 293 tysiące pasażerów. Ze względu na rosnący ruch PLL szykuje się do powiększenia terminala. Obiekt ma zostać powiększony o 1,5 tysiąca metrów kwadratowych, głównie z myślą o dodatkowej hali odlotów. Przetarg na wykonanie inwestycji ma być ogłoszony w najbliższych tygodniach. Koszt rozbudowy ma zamknąć się w 5 mln złotych. Spółka chce sfinansować inwestycję z emisji obligacji. RED