Porządkowe problemy osiedla

Przepełnione po weekendzie kontenery na śmieci to, zdaniem naszego czytelnika, na Felinie częsty widok

Na przeładowane kontenery na śmieci i niesprzątanie psich odchodów narzekają mieszkańcy Felina. Na przeładowane kontenery na frakcję suchą zwrócił nam uwagę jeden z mieszkańców osiedla.


– Korzystają z tego śmietnika mieszkańcy bloków przy ul. Królowej Jadwigi i Jagiełły. Daje to łącznie około 300 mieszkań, z rodzinami to duża liczba mieszkańców – mówi pan Eugeniusz, mieszkaniec Felina.

„Śmierdzący problem” stanowią również psie odchody. Z obserwacji mieszkańców wynika, że niewiele osób sprząta kupy po swoich czworonożnych pupilach.

– Można ich policzyć na palcach jednej ręki. Większość wchodzi z psami na trawę i dalej się nie interesuje. Problem był szczególnie widoczny zimą, nawet po ustąpieniu śniegów. Ale teraz wcale nie jest lepiej. Sprawa była poruszana na forum spółdzielni, ale słyszymy, że nie ma na środków czy też możliwości. Nie zmusimy mieszkańców do sprzątania po swoich pupilach i mamy to, co mamy, widok szpecący i zniechęcający  – dodają mieszkańcy.

Strażnicy miejscy twierdzą, że w mieście nie ma „czarnych punktów”, jeśli chodzi o nieporządek.

– Miejsce zgłoszenia było sprawdzane w ubiegłym tygodniu, a także dzisiaj przez dzielnicowego Straży Miejskiej. Przeprowadzono także rozmowę z administratorem, który potwierdził, że po weekendzie zostaje czasem większa ilość śmieci, ale są one uprzątane natychmiast, w poniedziałki rano – informuje Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie.

I dodaje: – Nasi funkcjonariusze już od kilku lat regularnie patrolują osiedla mieszkaniowe w godzinach, w jakich najczęściej wyprowadzane są psy (wcześnie rano i po południu), sprawdzając, czy właściciele sprzątają zanieczyszczenia po psach oraz czy sprawują nad nimi należytą kontrolę.

W tym roku, za niesprzątanie po psach nałożono do końca kwietnia 21 mandatów na kwotę 1650 zł oraz 109 mandatów na kwotę blisko 14 tys. zł za zaniedbania porządkowe. Siedem razy strażnicy nakładali kary na Felinie, w tym raz za brak nadzoru nad psem i raz za nieposprzątanie po czworonogu. BCH