Porządna bryka dla dbającego o miejską kasę podatnika

W ubiegłym roku główną nagrodą w loterii był skuter

Od poniedziałku, 9 marca, a nie jak pierwotnie planowano od 15 lutego, mieszkańcy będą mogli zgłaszać swój udział w loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”. Główną nagrodą tym razem będzie hybrydowy samochód. W ubiegłym można było wygrać tylko skuter.


– Wszyscy mieszkańcy Lublina, którzy w rocznym rozliczeniu PIT wpiszą Lublin, będą mogli wziąć udział w loterii. W związku z wydłużeniem procedury wyboru operatora i uzyskania zgody na organizację loterii, rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń planowane jest od 9 marca – informuje Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

Pierwotnie zgłoszenia udziału w loterii „Rozlicz PIT w Lublinie” miały być przyjmowane od 15 lutego. Nie zmienia się za to główna nagroda – jest nią samochód o napędzie hybrydowym. Oprócz samochodu będzie można wygrać rowery, hulajnogi elektryczne, tablety, czytniki e-book, dyski zewnętrzne czy nawigacje samochodowe.

Co trzeba złożyć, aby wziąć udział w loterii? – Należy złożyć deklarację PIT za rok 2019 w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, wskazanych w regulaminie loterii lub za pośrednictwem usługi e-PIT. Trzeba wskazać Lublin jako miejsce zamieszkania i zachować kopię złożonej deklaracji PIT – wyjaśnia Głazik. To pierwszy krok. Następnym jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Można to robić od poniedziałku, 9 marca do 30 kwietnia za pośrednictwem strony internetowej www.lublin.eu/pit. Zgłoszenia są też przyjmowane w sposób tradycyjny – wypełniony formularz można wrzucić do urny w punkcie obsługi loterii. – Drukowane formularze zgłoszeniowe będą dostępne w każdym z 8 biur obsługi mieszkańców, czyli w ratuszu, przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12, Jagiełły 10, Pocztowej 1 i Żywnego 8 – wylicza M. Głazik. Nagrody zostaną rozlosowane po 15 maja.

Akcja „Rozlicz PIT w Lublinie” zostanie zorganizowany po raz drugi – jej pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku. Akcja ma zachęcać mieszkańców do rozliczania podatku dochodowego w Lublinie. Wpływy z PIT-u są bowiem ważnym źródłem dochodów nie tylko dla budżetu państwa, ale też dla poszczególnych samorządów. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here