Posadźmy kwiaty dla pszczół

1400 pyłkodajnych bylin może pojawić się na terenie Lublina. Zostaną posadzone w trzech miejscach, które wybiorą sami mieszkańcy. Środki na dofinansowanie projektu – jedna z trzynastu organizacji w Polsce, otrzymała Fundacja Krajobrazy.


W budżecie całego konkursu było 100 000 zł. Cała kwota została przeznaczona na projekty przyjazne pszczołom. Zadanie realizowane jest w ramach programu „Z Kujawskim pomagam pszczołom”, którego celem na najbliższe trzy lata jest wspólne zasadzenie w Polsce miliona pyłkodajnych roślin przyjaznych.

Aby wygrać kwiaty dla swojej dzielnicy, wystarczy zrobić zdjęcie miejsca, w którym chcielibyśmy je posadzić i przygotować krótki opis, dlaczego chcemy, by w tym miejscu się one pojawiły. Trzeba również pamiętać o zebraniu poparcia dla projektu i uzyskać zgodę od właściciela gruntu, jeżeli nie jest nim miasto).

Zgłoszenie wraz z wypełnionym formularzem należy przysłać na adres www. fundacjakrajobrazy.pl/zgloszenia/. W Lublinie kwiaty zostaną posadzone w trzech lokalizacjach, w każdej po 466 bylin. Nabór wniosków trwa do 21 lipca. Nasadzenia w zwycięskich miejscach zostaną zrealizowane na jesieni br. (EM.K.)