Pościg za pijanym kierowcą

(24 września) Podczas wieczornego patrolu w Lisznie (gmina Rejowiec Fabryczny) policjanci z komisariatu w Rejowcu dostrzegli, że kierowca VW Golfa jedzie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zareagowali, dając kierowcy wyraźne sygnały do zatrzymania się do kontroli. Ten jednak pojechał dalej, całkowicie ignorując mundurowych.


– Policjanci ruszyli za nim. W pewnej chwili kierowca porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Uciekinierem okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny. Był pijany. Badanie wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Nie dość, że prowadził w takim stanie, to jeszcze wyszło, że nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. – Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę pozbawienia wolności do lat dwóch, z kolei niezatrzymanie się do kontroli drogowej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu – wyjaśnia podkom. Czyż. (pc)