Poseł Hałas przeciw polityce PiS

– Posłem się bywa, człowiekiem należy zostać do końca – mówiła podczas środowego protestu rolników przeciwko tzw. piątce dla zwierząt poseł z Krasnegostawu Teresa Hałas. Obok niej stał poseł Konfederacji Robert Winnicki, tuż za nią szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Czyżby posłanka zamierzała zmienić polityczne barwy?

W środowym proteście rolników w Warszawie wzięła udział Teresa Hałas, posłanka zawieszona w prawach członka PiS za głosowanie przeciwko tzw. piątce dla zwierząt, uchwale forsowanej przez samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. – Ja zawiodłam się na zachowaniu tych naszych przywódców gorzej niż wy. Nie było dialogu, ustawa miała przejść w jeden dzień, gdzie minister rolnictwa nie widział jej na oczy i został zawieszony razem z nami wszystkimi – mówiła podczas protestu przed Pałacem Prezydenckim poseł Hałas. Jej wystąpienie można obejrzeć na kanale youtube.

– Pomimo tego co czuję i wiem, co może mnie spotkać, dzisiaj jestem z wami, bo z wami jest Solidarność Rolników Indywidualnych. Jesteśmy razem – mówiła, a jej wystąpienie co chwilę przerywały oklaski. – Nikt z nas nie ma wątpliwości, że ta ustawa nie powinna być procedowana w ogóle w takim kształcie i nikt z nas nie miał wątpliwości, żeby tutaj, dzisiaj wesprzeć naszym logiem Solidarności RI, kiedy za rok skończymy 40 lat.

Ja jestem starym działaczem i mój PESEL też nie jest już młody, i nie będzie mi nikt prostował kręgosłupa. Wiedziałam, jak mam się zachować w tym momencie. Pamiętam jako dziecko, że mój ojciec siedział w więzieniu za to, że zabił cielaka i dał dzieciom. Pamiętam też, że w latach 80 jako młoda działaczka byłam szkolona przez starszych jak poprowadzić do godności i wolności człowieka.

My dzisiaj walczymy o godność wsi polskiej. To jest wielkie wyzwanie. Od nas zależy, czy potrafimy to unieść na naszych chłopskich rękach. Cieszę się, że są dzisiaj z nami politycy, którzy deklarują się z pomocą i znają potrzeby polskiej wsi. Poseł dodała też, że głosowała tak, mimo że jest posłem z Prawa i Sprawiedliwości. – Posłem się bywa, człowiekiem należy zostać do końca – podsumowała.

Lokalni samorządowcy już zastanawiają się, czy Hałas zapisze się wkrótce do PSL, czy może do Konfederacji. (ik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here