Poseł Hałas walczy o rolników

Krasnostawska poseł Teresa Hałas wystąpiła z pismem do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie wypowiedzi ministra rolnictwa w temacie tzw. piątki dla zwierząt. Hałas twierdzi, że minister wprowadza ludzi w błąd.

O liście poseł Teresy Hałas poinformował w połowie ubiegłego tygodnia portal Świat Rolnika. W swoich ostatnich wypowiedziach medialnych minister rolnictwa Grzegorz Puda wyraził pogląd, że Unia Europejska zabrania stosowania uboju rytualnego bez ogłuszania i konieczne jest dostosowanie prawa polskiego do przepisów unijnych.

Ponadto, jak podaje Świat Rolnika, w swojej wypowiedzi w programie „Tydzień” minister stwierdził, że jednym z zapisów Zielonego Ładu jest zapis o dobrostanie zwierząt, co oznacza, że sposób uboju zwierząt będzie miał wpływ na dotacje dla rolników. Wypowiedzi Pudy nie spodobały się krasnostawskiej poseł Teresie Hałas, która napisała w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego. Hałas wnioskuje o wskazanie podstaw prawnych twierdzeń ministra Pudy i konkretnych aktów prawnych prawa europejskiego.

– Pragniemy zwrócić uwagę, że w sytuacji, gdy, minister rolnictwa uważa, że przepisy takie mają być w Unii Europejskiej obowiązującym prawem, to należy podjąć wszelkie starania, by w interesie rolników i hodowców bydła takie projektowane przepisy zostały wyeliminowane – napisała Teresa Hałas. Zdaniem poseł minister rolnictwa swoimi wypowiedziami wprowadza w błąd opinię publiczną. Hałas, pełniąca też funkcję przewodniczącej NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych, apeluje do premiera, by w ogóle zaprzestano prac nad nowelizacją tzw. piątki dla zwierząt.

Warto dodać, że w ubiegłym tygodniu decyzją prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego, poseł Hałas została przywrócona w prawach członka partii. Wcześniej, z czternastoma innymi posłami PiS, została zawieszona za głosowanie przeciwko „piątce”. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here