Posiłkują się kredytem

Starostwo Powiatowe w Świdniku szuka banku, który udzieli mu kredytu. Chodzi o kwotę 14 mln zł. Pożyczka zostanie przeznaczona na pokrycie powiatowych inwestycji.


Starostwo Powiatowe w Świdniku ogłosiło, że szuka banku, który udzieli mu długoterminowego kredytu na kwotę 14 mln zł.

– Tak jak mówiłem na sesji, to skrupulatnie wyliczona kwota – mówi starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk. – Jest mniejsza niż zakładaliśmy i być może nie wykorzystamy jej w całości.

Pożyczka ma pokryć deficyt budżetowy, który wynika z realizacji zaplanowanych na ten rok inwestycji.

– Dużo inwestycji już zrealizowaliśmy i jeszcze wiele rzeczy przed nami. Mamy podpisanych kilka umów z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, m.in. na mega projekt zakładający remont drogi Piaski-Fajsławice. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że nasze odwołanie może przynieść skutek i jest duża szansa na rewitalizację parku w Krzesimowie. Niedługo będziemy składali też wniosek na drugi etap remontu ul Racławickiej oraz ul. Maczka – dodaje starosta.

Kredyt powiat zamierza spłacić do końca lipca 2028 roku. Spłata będzie odbywać się kwartalnie, łącznie w 36 ratach, każda w wysokości około 388,8 tys. zł. Pierwsza z rat ma zostać zapłacona w październiku 2019 r. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here