Poskarżył się na urząd w Gorzkowie

Mieszkaniec gminy Gorzków twierdzi, że w tutejszym urzędzie gminy zatrudniane są osoby niekompetentne. – Jakiś czas temu było mi potrzebne jakieś zaświadczenie, a pani urzędnik wydała mi zupełnie inne. Na dodatek nie wiedziała chyba, o co mi chodzi – skarży się mężczyzna.

– Ostatnie zmiany kadrowe w urzędzie gminy Gorzków nie wpływają pozytywnie na obsługę mieszkańców – twierdzi mieszkaniec gminy, który napisał list do „Nowego Tygodnia.

Rozumiem same zmiany, rozumiem, że trzeba dać szansę młodym, ale obecnie nie można tam nic załatwić. Młodzi pracownicy nie stają na wysokości zadania i nie potrafią wykonywać swoich obowiązków – przekonuje.

Czytelnik podaje przykład: Jedna pani urzędnik (nazwisko do wiadomości redakcji) przejmując obowiązki będącego na zwolnieniu zdrowotnym kolegi, nie jest w stanie wywiązać się z nałożonych jej obowiązków. Nowe osoby być może za krótko były przyuczane do stanowiska starszych kolegów i za szybko rzucono je na głęboką wodę.

Przykładem na ten fakt jest moja osoba i sytuacja z jaką miałem do czynienia. Jakiś czas temu potrzebne mi było zaświadczenie o dochodach z pola za ubiegły rok, a dostałem zaświadczenie o ilości posiadanych gruntów, co ujawnia braki w kompetencji ludzi obejmujących dane stanowiska. Dodatkowo stwarza się nowe stanowiska pracy na potrzeby znajomych, nie ogłaszając konkursu na stanowisko – żali się mieszkaniec gminy Gorzków.

O komentarz poprosiliśmy Piotra Cichosza, wicewójta Gorzkowa. – Trudno to komentować, bo to jest anonim, mocno subiektywny i złośliwy. Każdy ma prawo złożyć pisemną skargę na urzędnika lub wniosek o usprawnienie pracy urzędu do wójta lub sekretarza gminy. Pani, która jest wymieniona w treści anonimu, nie rozpatruje spraw związanych z wydawaniem zaświadczeń o dochodach czy ilości posiadanych gruntów. Referat podatków prowadzi rejestr wniosków i wydawanych zaświadczeń, bardzo łatwo sprawdzić stan faktyczny i wyjaśnić sprawę, o której pisze osoba – zapewnia Cichosz.

Wicewójt dodaje, że zmiany kadrowe wynikają z odejść pracowników na emeryturę. – Są też stażyści przyjmowani z Urzędu Pracy, a na stanowiska urzędnicze zawsze ogłaszamy konkursy. Można to sprawdzić na BIP Gminy Gorzków – podsumowuje. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here