Posłanka Hałas znów się zbuntowała

Ośmiu posłów Prawa i Sprawiedliwości, w tym posłanka Teresa Hałas z Krasnegostawu, podpisało się pod listem, w którym apelują do premiera o niezaostrzanie obostrzeń związanych z pandemią.

Według informacji podanych przez portal interia.pl, ośmiu posłów z klubu Prawa i Sprawiedliwości, podpisało się pod pismem do premiera Mateusza Morawieckiego. Sprzeciwiają się oni w nim obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa, które zostały wprowadzone przez rząd. Pod pismem, podpisali się m.in.: Anna Maria Siarkowska, Sławomir Zawiślak, Maria Kurowska, Janusz Kowalski, Mariusz Kałużny oraz Teresa Hałas – poseł z Krasnegostawu (nazwiska dwóch posłów nie są znane). Politycy PiS kwestionują m.in. paszporty covidowe, domagają się od Morawieckiego uchylenia przepisów, które „istotnie ograniczają możliwość wykonywania działalności gospodarczej związanej z obsługą klientów”. Chodzi im m.in. o prowadzenie restauracji czy dyskotek. Zbuntowanym posłom nie podoba się możliwość sprawdzania paszportów covidowych.

– W obecnym stanie prawnym nie ma przepisów, przyznających przedsiębiorcom prawo do żądania od ich klientów okazania dokumentu potwierdzającego zaszczepienie – cytuje pismo interia. Zdaniem posłów PiS właściciele firm mają obowiązek przestrzegania restrykcyjnych ograniczeń, zaś brak im narzędzi umożliwiających realizację tych obowiązków.

To drugi raz kiedy poseł Teresa Hałas oficjalnie postawiła się prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu (ten wyraźnie opowiada się za restrykcjami, a w razie potrzeby nawet za przymusowymi szczepieniami dla wszystkich dorosłych). Wcześniej poseł Hałas sprzeciwiała się tzw. piątce dla zwierząt, za co na jakiś czas została zawieszona w prawach członka partii. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here