Poślizg na stadionie

Przedsiębiorcy mają sporo zapytań dotyczących przetargu na budowę pawilonu sportowego przy stadionie miejskim. Ratusz musiał przedłużyć termin składania ofert.

W tegorocznym budżecie Chełma zaplanowano pół miliona złotych na pierwszy etap budowy pawilonu sportowego przy stadionie miejskim przy ul. I Pułku Szwoleżerów. Obiekt powstanie w miejscu, gdzie obecnie znajdują się szatnie, z których korzystają lekkoatleci i piłkarze. Stary budynek ma zostać wyburzony. Jego miejsce zajmie nowoczesny pawilon o wysokim standardzie, z czterema szatniami. Zaplanowano też salę konferencyjną i pokój dla sędziów. Wszystkie szatnie zostaną wyposażone w węzeł sanitarny. Budowa pawilonu sportowego ma być podzielona na dwa etapy. Pierwszy – stan surowy – jest planowany na bieżący rok. Przetarg został ogłoszony w lipcu br. W związku z licznymi zapytaniami przedsiębiorców, ratusz wydłużył termin składania ofert do 23 sierpnia br.
Drugi etap – prace wykończeniowe – zaplanowano na przyszły rok. Inwestycja ma się zakończyć w czerwcu 2017 r. Całkowity jej koszt to 1,5 mln zł. (mo)