Postawią matkę przed sąd

A jednak. Ewelina S. będzie odpowiadać przed Sądem Rejonowym w Chełmie za narażenie na niebezpieczeństwo własnych dzieci. Akt oskarżenia przeciwko żyjącej z zasiłków bezrobotnej 34-latce już jest gotowy.

Anonimowe zgłoszenie o tym, że nietrzeźwa, młoda kobieta może zajmować się trójką swoich małoletnich dzieci dyżurny chełmskiej komendy odebrał w sobotę (15 września) o godz. 16:20. Chwilę później funkcjonariusze pojawili się na Dyrekcji Dolnej i zapukali do drzwi wskazanego mieszkania przy ul. Wołyńskiej. Po wejściu do środka zastali słaniającą się na nogach Ewelinę S. W takim stanie „mamusia” opiekowała się swoimi dziećmi w wieku 1,5 roku, 4 i 13 lat. W domu, poza nią, nie było nikogo dorosłego.

Z racji tego, że ojciec dwójki dzieci nie żyje, a trzeciego jest pozbawiony władzy rodzicielskiej, i nikt nie był w stanie zaopiekować się trójką nieletnich, podjęto decyzję o umieszczeniu ich w domu dziecka. Wyrodna matka została zaś umieszczona do wytrzeźwienia w policyjnej izbie zatrzymań.

Kilka dni temu Prokuratura Rejonowa w Chełmie przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Ewelinie S. Zgodnie z kodeksem karnym grozi jej od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na wniosek prokuratora sąd ustanowił też kuratora dla rodziny. (pc)