Postawili na rekreację

Już niedługo na mapie Świdnika pojawi się kolejne miejsce do aktywnego wypoczynku. Będzie to „Strefa aktywności”, która powstanie przy SP nr 5.


„Strefa aktywności” to projekt wybrany w ramach budżetu obywatelskiego. W zamyśle jego autorów ma być to miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli spotykać się i zdrowo spędzać czas. Zdrowo, bo pomysł zakłada montaż urządzeń do ćwiczeń.
Ratusz właśnie rozstrzygnął przetarg na to zadanie. Najlepszą ofertę złożyła firma z Gdańska, proponując 154 tys. zł. Jej zadaniem będzie przygotowanie terenu i montaż urządzeń do ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała. Zamontowany zostanie zespół poręczy i drążków, rozmieszczonych na różnych wysokościach; kółka gimnastyczne; poziome i pionowe drabinki. Nie zabraknie też liny do wspinaczki, skośnej ławki, poręczy i drążków do podciągania na różnej wysokości, a wszystko to na nawierzchni z piasku.
„Strefa aktywności” będzie mieścić się przy SP nr 5. Urząd Miasta chciałby, aby jeszcze w tym miesiącu wykonawca rozpoczął prace przygotowawcze. Nowy plac do ćwiczeń będzie już kolejnym takim miejscem w Świdniku. Również w ramach budżetu obywatelskiego plac do ćwiczeń pod chmurką powstał w ubiegłym roku na asfaltowym boisku przy ul. 3 Maja. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here