Postawili się faworytowi

W meczu 23. kolejki piłkarskiej III ligi rozegranym w Wielki Czwartek w Cracovia Training Center w Rącznej, Chełmianka zremisowała 1:1 z rezerwami ekstraklasowych „Pasów”, jednym z pretendentów do awansu. W sześciu wiosennych spotkaniach nasz zespół, prowadzony przez trenera Artura Bożyka, zgromadził już 9 punktów, podczas gdy jesienią w analogicznym okresie uzbierał ich ledwie cztery.

Gola na wagę punktu w spotkaniu z rezerwami Cracovii zdobył dla Chełmianki w 76. minucie, po ładnej, zespołowej akcji (zapis wideo prezentujemy na naszym profilu na Facebooku)  Patryk Czułowski, który z kilku metrów skierował do bramki piłkę odbitą przez bramkarza „Pasów” po strzale Pawła Myśliwieckiego.

Gospodarze objęli prowadzenie w 58. minucie, po rzucie karnym pewnie wykonanym przez Krystiana Boćka. Była to druga „11” podyktowana w meczu przez sędziego dla rezerw Cracovii. Przed przerwą karnego nie wykorzystał Sebastian Strózik. 23-letni lider klasyfikacji strzeleckiej gr. 4 III ligi uderzył tuż przy słupku, choć trzeba przyznać że bramkarz Chełmianki, Sebastian Ciołek wyczuł intencję napastnika „Pasów”.

Gra Chełmianki ze znacznie wyżej notowanym rywalem mogła się podobać, zwłaszcza po przerwie, gdy nasz zespół za wszelką cenę dążył do zmiany niekorzystnego rezultatu.

W najbliższy weekend Chełmianka zagra już po raz piąty wiosną w gościach. W Wiązownicy zmierzy się z miejscowym KS, zespołem broniącym się przed spadkiem. (bas)

Pozostałe mecze 23. kolejki:

Podhale Nowy Targ – KSZO 1929 Ostrowiec Św. 1:1 (Hubert Antkowiak 90 – Michał Nawrot 90 k) * Czarni Połaniec – Podlasie Biała Podlaska 2:1 (Michał Banik 37, Eryk Galara 77 k – Damian Lepiarz 66) * Avia Świdnik – Sokół Sieniawa 2:1 (Szymon Rak 17, Dominik Maluga 76 – Mateusz Geniec 56) * Korona II Kielce – Orlęta Radzyń Podl. 4:0 (Miłosz Strzeboński 20, Tomasz Mucha 67, Jakub Rybus 76, Krzysztof Kiercz 85) * Wisłoka Dębica – Stal St. Wola 0:1 (Adam Imiela 44) * Wieczysta Kraków – Lublinianka 7:1 (Manuel Torres 3, Patrik Mišák 7, Hennos Asmelash 16, Karol Danielak 59, Jakub Bąk 60, Maciej Twarowski 67, 70 – Jarosław Mazur 72) * Unia Tarnów – Wiązownica przełożony na 12 kwietnia * Wisła Sandomierz – ŁKS Łagów 3:0 (walkower).

18. ŁKS Łagów 23 11 4 8 27-30 37

W następnej kolejce – 15 kwietnia: Wiązownica – Chełmianka (16:00).

Cracovia II – Chełmianka 1:1 (0:0)

Cracovia II: Madejski – Mróz, Bracik, Bociek, Zaucha – Wiśniewski, Budziński, Ogorzały, Gut (80 Ożóg) – Kapek (69 Nowicki), Strózik.

Chełmianka: Ciołek – Bobrow, Kułynycz, Szczodry, Futa – Piekarski, Nowak, Bednara (57 Czułowski), Marczuk (84 Perdun), Mroczek (73 Myśliwiecki) – Szwed (84 Gierała).

Bramki: 1:0 Bociek 58 z rzutu karnego, 1:1 Czułowski 76. Żółte karki: Git, Mróz (Cracovia II) oraz Kułynycz, Futa, Bobrow (Chełmianka).

Sędziował: Sławomir Smaczny z Bytomia.