Posterunku nie odpuszczą

Mieszkańcy gminy Wojsławice obawiają się, że ich szanse na posterunek policji zmalały po tym, jak komisariat otrzymuje Siedliszcze. – Oni są miastem i mieli więcej argumentów. Jednak nadal będziemy zabiegać o posterunek – mówi Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice.

Komisariat policji w Siedliszczu powstaje od podstaw. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie ogłosiła już przetarg na budowę jego siedziby. – Skoro policja utworzy komisariat w Siedliszczu, to maleją nasze szanse na reaktywację posterunku w Wojsławicach – uważa jeden z naszych rozmówców.
Wójt Wojsławic Henryk Gołębiowski przekonuje jednak, że sprawa posterunku jest wciąż aktualna i gmina o niej nie zapomina. Grupa ekspertów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, która niedawno gościła w Wojsławicach, uznała, że budynek po byłym urzędzie gminy mógłby zostać przystosowany na posterunek. Tyle że koszt remontu i wyposażenia oszacowano na ponad pół miliona złotych. Samorządowcy uznali, że nie mogą wziąć na siebie wszystkich kosztów. – Chcielibyśmy, aby przystosowanie na potrzeby policji budynku byłego urzędu gminy odbyło się przy udziale finansowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Będziemy zabiegać, aby ujęto to w planach na następne lata, bo w tym roku to już niemożliwe – mówi wójt Gołębiowski. (mo)