Poświąteczne statystyki

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym, dwie kolizje, czterech nietrzeźwych kierowców i 108 interwencji – to podsumowanie świąt wielkanocnych na drogach powiatu świdnickiego.


W tym roku świąteczny weekend rozpoczął się pechowo. W nocy z piątku na sobotę (30/31 marca) na krajowej „dwunastce” w Struży-Kolonii (gm. Trawniki) doszło do śmiertelnego wypadku. Około godz. 1 rano policjanci otrzymali zgłoszenie, że potrącono tu mężczyznę. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zobaczyli leżącego na poboczu nieprzytomnego mężczyznę. Reanimowali go aż do przybycia karetki. Niestety 36-letniego mieszkańca Struży-Kolonii nie udało się już uratować. Z zeznań świadków wynika, że mężczyzna wbiegł nagle na szosę. 35-letni Ukrainiec, kierowca renault laguny, nie miał szans na jego ominięcie. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy.
Poza tym zdarzeniem policjanci odnotowali dwie kolizje oraz wykryli 4 nietrzeźwych kierowców wśród 316 przebadanych. Dla porównania w ubiegłym roku odnotowano 3 kolizje drogowe i zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego spośród 228 zbadanych. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here