Poszerzają stok

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie poszerzają stok narciarski w Kumowej Dolinie. Nowy wyciąg będzie montowany pod koniec listopada.

Po nieudanej współpracy z dzierżawcami od roku stokiem narciarskim administruje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie. Ostatniej zimy MOSiR wydzierżawił i rozstawił wyciąg narciarski, płacąc za to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Urzędnicy postanowili, że lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie zakup nowego wyciągu. Przetarg na zakup, dostawę i montaż wyciągu bezpodporowego wygrała spółka „Bachleda” z Zakopanego. Za całą usługę MOSiR zapłaci 141 500 zł brutto. Przygotowania do sezonu zimowego już trwają.
– W ubiegłym roku wyciąg miał sto pięćdziesiąt, a teraz będzie miał dwieście metrów długości, a to wymaga poszerzenia stoku – mówi Krzysztof Białowicz, dyrektor MOSiR w Chełmie. – Część prac ziemnych już przeprowadziliśmy, kolejne ruszą, gdy pozwoli na to pogoda. Pod koniec listopada będzie montowany wyciąg.
Dla początkujących miłośników szusowania do dyspozycji w Kumowej Dolinie będzie jeszcze 70-metrowa tzw. ośla łączka. Będzie też bar oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. MOSiR dokupił 55 kompletów nart z butami. Ci, którzy wolą deskę snowboardową, muszą sami się w nią zaopatrzyć, bo nie będzie jej można wypożyczyć. Najważniejsza jest pogoda – jeśli nie spadnie wystarczająco dużo śniegu, stok będzie zamknięty. MOSiR nie ma możliwości sztucznego naśnieżania. (mo)